KESK, İzmir’'den Ankara'’ya yürüyüş başlattı

Toplu İş Sözleşmesine yönelik protesto gerçekleştiren KESK İzmir üyeleri, Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti.

KESK İzmir üyeleri, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanarak Toplu İş Sözleşmesine karşı protestoda bulundu. Protestoya, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve DİSK Genel Başkanı Kani Beko'da gelerek destek verdi.

Grup adına bir açıklama yapan Ali Kılıç, kamu emekçilerinin ancak bir bölümünün aldığı komik çocuk ve eş yardımını tüm kamu çalışanları alıyormuş gibi açıklamalar yapıldığını vurgulayarak, "Memurun hiçbir sorunu çözülmedi. Hiçbir sosyal ve ekonomik talebi müzakere sürecinde gündeme dahi alınmadı. Yanına oturmaktan büyük keyif aldıkları, Çalışma Bakanı iş güvencemizi ortadan kaldıracağını her fırsatta tekrarlıyor. Arkalarına büyük medya gücünü alan AKP ve memur kolu, günlerdir halkımıza ve kamu emekçilerine masal anlatmaya devam ediyorlar. Bu masallara karşı bugün bir grup arkadaşımız İzmir'den Ankara'ya yürüyüşe geçmiştir" diye konuştu. Yapılan açıklamaların ardından KESK üyeleri Alsancak İskelesi önünde forum gerçekleştirdi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
KESK eylem yapmada önder ama ,bu mücadele şekli çürümüş,halk nezdinde ilgi görmüyor.Beşeri işlerde en iyisini ben bilirim,ben yaparım yerine halkın isteklerini dinleyip de siyaset yapmak daha doğru değil mi?Artık halk bu sendikanın eylemlerini yapıcı olarak görmek istiyor.İnsanlar aç kalacak mış.Bırakın kalsın ve kendi hakkını alakası olmayan kişiler aramasın.
Diğer Haberler