KESK, "uyarı iş bırakma eylemi"ne hazırlanıyor

Ankara (AA) - KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesi için yoğun bir eylem sürecine ihtiyaç olduğunu" belirterek, önümüzdeki günlerde "uyarı iş bırakma eylemi" gerçekleştireceklerini bildirdi.

BASK Genel Başkanı Resul Akay ve beraberindeki heyet, KESK Genel Merkezini ziyaret ederek, KESK yöneticileriyle görüştü.

Akay, ziyarette, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın çalışanların ve emeklilerin kazanılmış haklarını yok edip, katlanılamayacak yeni yükler getireceğini ifade ederek, artık çalışanların hükümetin tutumuna karşı geç kalmış tepkilerini göstermesi gerektiğini söyledi.

İsmail Hakkı Tombul da sosyal güvenlikte yapılmak istenen düzenlemelerle 70 milyonun sağlık hakkının elinden alındığını, gelecek güvencesinin ortadan kaldırıldığını savundu.

"Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesi için yoğun bir eylem sürecine ihtiyaç olduğunu" ifade eden Tombul, tasarının TBMM'deki seyrine bağlı olarak önümüzdeki günlerde "uyarı iş bırakma eylemi" gerçekleştireceklerini bildirdi.