Pakistan-Hindistan sınırında çatışma: 10 ölü

Pakistan ve Hindistan arasındaki Cammu Keşmir Kontrol Hattı'nda çıkan çatışmada 5 Hint askeri, 3 Pakistanlı asker ve 2 sivil hayatını kaybetti.

Pakistan-Hindistan sınırında çatışma: 10 ölü

Pakistan basınında yer alan habere göre, Pakistan ordusundan yapılan açıklamada, Keşmir Kontrol Hattı'ndaki Leepa kasabasında Hindistan tarafından açılan ateşe Pakistan'ın karşılık verdiği ve çıkan çatışmada 5 Hint askeri ve 3 Pakistanlı askerin öldüğü bildirildi.

Sınırdaki Poonch Köyü'nde de Hindistan tarafından Pakistan'a atılan havan topu nedeniyle 2 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

HİNDİSTAN CAMMU KEŞMİR'İN ÖZEL STATÜSÜNÜ KALDIRMIŞTI

Hindistan, 5 Ağustos'ta yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan anayasanın 370'inci maddesini iptal ederek bölgenin özel statüsünü ortadan kaldırmıştı.

Hindistan'da Cammu Keşmir'i 2 birlik toprağına ayıran "Cammu ve Keşmir'in Yeniden Yapılandırılması Teklifi", önce federal parlamentonun üst kanadı Rajya Sabha'da (Eyaletler Meclisi), daha sonra da federal parlamentonun alt kanadı Lok Sabha'da (Halk Meclisi) kabul edilmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
ben 5 yaşımdaydım bunlar savaştı savaşacak Pakistan atom bombası yaptı peşine Hindistan atom bombası yaptı ufak bir çatışma hemen aracılar giriyor devreye pakistan ABD den hindistan Rusya dan milyar dolarlık silah alıyor sonra karşılıklı özür falan düşmanlık uyutuluyor şimdi yaş 63 yine aynı safsata devam ediyor iki üç çatışma bir iki ölü hemen milyar dolarlık siparişler veriliyor halkın karşısına çıkıyor idareciler asarız keseriz falan bol keseden atmalar hepsi hikaye hani derler ya biz bu filmi daha önce defalarca gördük savaş falan çıkmaz rahat olun
çok rahatladım üstad eyvallah
enişte valla rahatladık
ciksiin bu ulkeler yok olsun
bi siz eksiktiniz ipini koparan mülteci cenneti türkiyeye gelir artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler