HABER

Kia 4X4'lere ABD'den 5 yıldız

İSTANBUL (İHA) - Kia Sportage ve Sorento, ABD Hükümeti'nin kaza güvenliği değerlendirmesinden 5 yıldız elde etti.

Kia Sorento ve Sportage, Amerika Ulaştırma Bakanlığı'nın Ulusal Trafik Emniyeti Kurumu (NHTSA) tarafından gerçekleştirilen, önden ve yandan darbe testlerinde, tüm oturma konumları için, kaza güvenliği değerlendirmesinden en yüksek derece olan 5 yıldızı aldı. Beş yıldır üst üste yandan darbe testlerinde 5 yıldız alan Sorento, ilk kez önden çarpışmalarda da 5 yıldız almış oldu.

Kia Motors Amerika Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Len Hunt, Carnival ve Magentis gibi Sorento ve Sportage'ın da bu sene NHTSA'dan beş yıldızlı kaza güvenliği derecesi elde etmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Hunt, bu başarının, Kia'nın yüksek güvenlik standartını kanıtlar nitelikte olduğunu ifade etti. Kia'nın çok kısa bir zamanda uzun bir yol aldığını belirten Hunt, asıl golü üretim sürecinde gösterdikleri gelişme sayesinde yüksek kalitede ve güvenli araç üreterek attıklarını vurguladı.

SUV segmentine tasarımı, performası ve zengin donanım özellikleri ile yeni bir soluk getiren Sorento, daha da geliştirilen güvenlik ekipmanları ile hem on-road hem de off-road kullanımlarda benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor. 2.5 lt CRDI motor ve 170 PS güç üreten Sorento ve 2 lt. CRDI motorda 112 ps güç üreten Sportage, Türkiye'de ilk kez sunulan TV-DVD ve navigasyon özelliği ile de dikkat çekiyor. Tek bir donanım pakedi bulunan Sportage, 37 bin 645 euro artı bin 36 YTL fiyat ile pazarda yer alırken, Sorento 46 bin 990 euro artı bin 371,5 YTL'den başlayan fiyatlar ve 3 donanım pakedi ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön