Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Buca İlçesi’nden Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu.

Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladı

Celal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkan aday adayı Hasan Nebi’ye destek verdiğini belirterek, “Ben Genel Başkan’ın kardeşi olarak değil halktan biri, vatandaş olarak buradayım. Bu destek, Genel Başkan’ın işareti olarak algılanmamalı" dedi.

Kılıçdaroğlu ailesinin yedi çocuğundan en küçüğü olan Celal Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra İzmir’in Gaziemir İlçesi’ndeki bir inşaatta bekçilik yapmaya başlamış, bu haberin ardından işinden ayrılmak zorunda kalmıştı. İzmir’in Buca İlçesi’nde yaşayan Kılıçdaroğlu, aktif siyasete atıldı.

Buca Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan Celal Kılıçdaroğlu, çok sayıda belediye başkan aday adayının yer aldığı ilçede tercihini Hasan Nebi’den yana kullandı. Kılıçdaroğlu, Nebi’nin seçim ofisinde düzenlediği basın toplantısında, aday adayı olmadan önce ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve ağabeyinin kendisine “Yolun açık olsun" diyerek, başarı dilediğini söyledi.

Celal Kılıçdaroğlu, dürüst, şerefli ve namuslu olduğunu ifade ettiği Hasan Nebi’nin yanında yer almasının Genel Başkan’ın bir işareti olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayarak, “Ben Genel Başkan’ın kardeşi olarak değil halktan biri, vatandaş olarak buradayım. Bu destek, Genel Başkan’ın işareti olarak algılanmamalı. Hasan Bey’le sırt sırta el ele vereceğiz ve inşallah başaracağız. Hasan Nebi aday gösterilmese de partim için çalışacağım, küskünlük olmaz" dedi. İşadamı Hasan Nebi de Celal Kılıçdaroğlu’nun desteğinden onur duyduğunu belirterek, “Genel Başkan’ın kardeşi olmasından çok Buca’da yaşayan bir vatandaş olarak bizim yanımızda yer alması önemli. Bu destekten onur duyuyoruz. Amacımız, Buca’daki CHP bayrağını daha yükseklere çıkarmak" dedi.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
şimdi belli oldu o işten atıldı haberlerinin niye çıktığı!! basının koşa koşa yanına gidip röpörtaj yapmak istemesi!! meğer plan baştan belliymiş YÜCE TÜRK milleti garibanlık nağmeleriyle nasıl da uyutulmuş!!
bu adam ülkeyi soyar soğana çevirir tipinden belli
doğru gemicikler,pırlanta dükkanları filan değilmi..gerçi kardeşi bir parti genel başkanıyken inşaat bekçiliği yapmış adam bu adam.beceremez yani..din,iman deyip çakallık yapabilecek 30 milyon kişi varken yedirmezler bu adama..
Titanic sen batmışsın tarih çöplüğündeki yerini de almıştın. Enkaz altındaki bu batık fikirlerinle bu karanlık zihniyetinle yeniden hortlamaya çalışma. Ülkeyi soyacak adam olsaydı Genel Başkanın kardeşi olarak bekçilik yapmazdı. Beynini kiraya mı verdin. Bunları düşünecek kadar da mı beynin yok, göçebe beyinli, bidon kafalı, kafadan bacaklı, iftiracı, makarnacı elebaşısı, devrik ve batık modüllü zihniyetin son kalıntı fosili.....
adın gibi batmışsın yorum yaparken deve
Çok geç kalınmış bir hareket, e biryerden başlamak lazım. Ne derler ''Maymun gözünü açtı''
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler