HABER

Kemal Kılıçdaroğlu 22:00’de ne açıkladı? Kemal Kılıçdaroğlu bu gece ne söyledi?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla gündem oldu. Önemli bir konu üzerine bilgi vereceğini duyuran ana muhalefet liderinin merak uyandıran paylaşımı sonrası "Kılıçdaroğlu hangi kanalda? Kılıçdaroğlu saat kaçta konuşacak? 22:00'de ne açıklayacak? "soru ve konu başlıkları merak konusu oldu. İşte yaptığı açıklama ve ayrıntılar...

Kemal Kılıçdaroğlu 22:00’de ne açıkladı? Kemal Kılıçdaroğlu bu gece ne söyledi?

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada önemli bir konu hakkında bilgi vereceğini duyurdu. Bu paylaşım Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklayacağı yönünde iddiaları da beraberinde getirdi. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklaması ve detaylar...

KILIÇDAROĞLU HANGİ KANALDA?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun merak uyandıran paylaşımı sonrası Kılıçdaroğlu’nun hangi kanaldan açıklamada yapacağı vatandaşlar tarafından merak edildi. Ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu, açıklamasını Twitter üzerinden yaptı.

KILIÇDAROĞLU SAAT KAÇTA KONUŞACAK?

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Halkım,
Bu akşam saat 22.00'de önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim. Burada buluşmak üzere...”

KILIÇDAROĞLU NE AÇIKLADI?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı akıllara "Adaylığını mı açıklayacak?" sorularını getirdi. Durum saat 22.00'de yapılacak açıklama ile netleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunmasının ardından tam 22.00'de, "Sevgili Halkım, şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun" notuyla bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu videoda ayrıca "Devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi, ben de bürokratlara seslendim. Bu devletin bürokrasisinin hala kalbi atıyor. Yolsuzluklarla ilgili belge yağıyor." ifadelerini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun videodaki açıklamalarının devamı:

"Sevgili halkım evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Uzun zamandır konuşamadık, kısmet bugüneymiş. Biliyorsunuz bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşturan bürokratlarımıza seslendim. Çünkü devlet de parti de ayrı şeylerdir. Partiler gelir gider devlet ise bakidir. Ama saraydaki önce AK Parti'yi zapturapt altına aldı. Sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti bir daha ifade yorum devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi.

Ben de bürokratlara seslendim. Seslendim çünkü nabız atıyor mu duymam gerekiyordu. Bürokrasinin yani devletin hala nabzı var mı duymak istedim. Var sevgili halkım var. Bu devlet bürokrasisinin hala kalbi atıyor. Vatansever bürokratlar hala oradalar. Vatanseverler bu saraylı ve ailesinin kanun dışılığına suç mahiyetindeki isteklerine direniyorlar. Uzun zamandır işte bu yüzden konuşamadık. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar peşkeşler...

"NE İÇİN İMZA ATIYOR ANLADINIZ MI?"

Bugün sizi bu belgelerden sadece bir tanesine şahit olmanız için davet ettim. Siz de görün yüzlercesi var. Bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış görüyorsunuz değil mi? Peki bir belgeyi anlatayım... 3 Nisan 2018'de bir açık ihale yapılır. Bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden? Çünkü beşli çeteden değil. Bu nedenle ihale iptal edilir ve aynı iş yeniden ihale edilir. 21 Ağustos 2020'de ihale yeniden açılır. Aynı iş bu kez 3 milyar 200 milyona değil, 9 milyar 449 milyon 995 bin 834 liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı?

Aradaki 6 milyarlık fark için tek bir imza ile 6 milyar lira, çeteye peşkeş çekiliyor. Hazinenin kasasını soyanlar duymamış. Daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış. Aslında ben bugün size saraylı ve ailesini yaptığı bir yolsuzluğu da anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni bir haber değil. Ben bugün hala devletimizde vatanseverler var demek için direnenler var demek için sizleri evime davet ettim. Bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar."


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler