Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Alper Keten'in ByLock kullandığı ortaya çıktı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından Fatih Gürsul'dan sonra Alper Keten'in de örgütün haberleşme programı ByLock'tan FETÖ yöneticileriyle irtibat kurduğu iddia edildi.

Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanı Alper Keten'in ByLock kullandığı ortaya çıktı

Sabah Gazetesi'nden Nazif Karaman'ın haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Alper Keten'in aynı zamanda ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Böylece Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından Fatih Gürsul'dan sonra bir danışmanının daha örgütün haberleşme programı ByLock'tan FETÖ yöneticileriyle irtibat kurduğu tespit edilmiş oldu.

DANISMAN

YAKALAMA KARARI VAR

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Keten'in yasadışı yollardan yurtdışına kaçtığı ve muhtemelen Almanya'da olduğu düşünülüyor. CHP kaynakları da Keten'in uzun süredir ortalıkta gözükmediğini doğruluyor.

2016'da FETÖ iltisakı gerekçesiyle KHK kararıyla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki görevine son verilen Keten, K.Maraş'ta CHP'den milletvekilliği adayı olmuş, Kılıçdaroğlu tarafından Bilim Platformu listesinden yönetime taşınmıştı.

'CHP'YE SIZMA SÖZÜ VERDİ'

FETÖ itirafçısı Metin Kılıç, darbe girişiminin 1.5 ay önce örgüt imamlarından Eyüp Ruşen Heybet'in kendisini Hacettepe kampusunde Keten ile buluşturduğunu ve Keten'in örgütten partiye sızmalar konusunda yardım sözü verdiğini anlattı. Kılıç, Heybet'in buluşma öncesi kendisine Keten için "Seni biriyle tanıştıracağım. Ancak bu konuyu eşin bile bilmeyecek" dediğini de söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından İstanbul Üniversitesi eski öğretim üyesi Fatih Gürsul, ByLock kullanıcısı çıkmış, hakkında açılan davada örgüt üyeliğinden 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yine Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Murat Aksoy, örgütün medya yapılanması davasında 2 yıl 1 ay hapis cezası almıştı. Aksoy, Eylül 2015'te Halk TV'de çıktığı programda açık açık darbe çığırtkanlığı yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bylok isimli özel şifreli yazışma programını kullananların yüzde 90 aynı zamanda akp ye oy veren kitlelerdi, bunların içinde makam mevki sahibi binlerce insan var, şirketler var, bu yüzbinlerce kişiden bir kaç tane de chp ye sızan olması şaşırtıcı değil, neticede bu insanlar Türkiye toplumu içinde olan Türklerdi, ohal dönemi bittiğinde hakiki mahkemeler geri geldiğinde sadece yasaların suç olarak tanımladığı eylemleri işleyenler yargılanacaktır. Siyasi çıkar gereği suç tanımlamak toplumda onarılmaz ayrışmalara ve yüzlerce sene sürece nefretlere yol açar, bu tahribattan uzak durmak icap eder.
Boş verin Kılıçdaroğlunu “Ne istedilerde vermedik” diyenlerin oartisinde kimler kullanmış onları açıklayın asıl tehlike Muhalefette değil İktidarı allerinde bulunduranlarda
haber başlığına bakın hele..haddi yaa demek öyleymiş..vayy kerata..
@arpat_saray başlıkta çıktı diyor, açıklamada iddia edildi diyor... ama yakalama kararı da var diyor. Vay anam vay.
Diğer Haberler