HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YSK'ya "Bu adama bedel ödetin" çağrısında bulundu! Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt: 'Sen artık bu millete...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, gündemdeki konuların yanı sıra Kılıçdaroğlu'nun "seçmen bilgileri" iddialarına da değindi. YSK Başkanı'nın konuyu yargıya taşıması için çağrı yapan Erdoğan, ''Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli" dedi. Erdoğan'ın sözlerine Twitter hesabından yanıt veren Kılıçdaroğlu ise "Bana bedel ödetecekmişsin. Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik öneme sahip Ukrayna ziyaretini gerçekleştirdi. Dünyanın takip ettiği görüşmeler sonrası Erdoğan, Türkiye'ye dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya-Ukrayna savaşı, tahıl koridoru ve Suriye meselesi gibi konulara ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, siyaset gündemindeki başlıklara da değindi.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı, "Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulunda bile yok" açıklamasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Adamın hayatı yalan" dedi.

"BİR ŞEY BİLDİĞİ YOK"

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nın iddialarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına inanıyor musunuz? Adamın hayatı yalan. Bir şey bildiğinden değil. Tabii bana göre, YSK Başkanı ve ekibi bunu yargıya taşımalı. Yargıya taşımak suretiyle artık bu adama bedel ödetmeli.

thumbs_b_c_39dca2cd0d8a97d78dcae9d32faedf08

"KORKUYORLAR"

Yeri geliyor savcılara saldırıyor, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar, korkuyorlar. Anayasa’yla teminat altındasınız. Anayasa’da bununla ilgili ‘Kesinlikle yargıya yönelik bu tür beyanlarda bulunulamaz' diyor. İnşallah 2023’te milletim sandıkta buna bir kez daha dersini verecek.

KILIÇDAROĞLU'NDAN JET YANIT: SEN BU MİLLETE ARTIK HİÇBİR BEDEL ÖDETEMEZSİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lviv'deki tarihi zirve sonrası Türkiye'ye dönüşünde kendisiyle ilgili yaptığı açıklamalara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ise jet yanıt geldi. Twitter hesabından Erdoğan'a yanıt veren Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

"Erdoğan "Kılıçdaroğlu yeri geliyor savcılara, yeri geliyor hakimlere saldırıyor. Ama nedense onlar çekiniyorlar" demiş. Onun için mi davalarımızın hakimlerini değiştirdin? Bir de bana bedel ödetecekmişsin. Sen bu millete artık hiçbir bedel ödetemezsin. Kimse korkmasın."

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler