HABER

Kılıçdaroğlu, Van Gölü'nü Van Denizi yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Siyasette Başarı Stratejisi'' çalışması için geldiği Van'da bir grup kadınla kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, Van Gölü'nü Van Denizi yaptı
Kılıçdaroğlu, Edremit ilçesindeki Merit Şahmaran Otel'de basına kapalı gerçekleştirilen ''Siyasette Başarı Stratejsi'' çalışmasının üçüncü ve son gün toplantısı öncesinde, otelde yöresel kahvaltıda Vanlı kadınların sorunlarını dinledi.
Yöreye özgü ''Van kahvaltısı''nı çok beğendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, kadınlardan hem kahvaltının özellikleri hakkında bilgi aldığını, hem de CHP'li kadınların bölgedeki çalışmalarını konuştuklarını belirtti.
Van Gölü'nden ''Van Denizi'' diye bahseden Kılıçdaroğlu, ''Ben denizi ilk kez çocukluğumda burada gördüm. Vapura burada bindim. Bu yüzden Van'ın bendeki yeri çok özeldir'' dedi.
Bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin Aile Sigortası Projesi'nin kaynağı konusundaki eleştirilerini hatırlatması üzerine de Kılıçdaroğlu, ''Önce hesap kitap nasıl yapılır onu öğretmek lazım. İnsana saygı duymak lazım. Kaynak var. Bütün mesele kaynağın nasıl kullanılacağı. Kaynağı hortumcudan yana mı kullanacaksınız, fakir fukaradan yana mı kullanacaksınız? Bizim tercihimiz fakir fukaradan yana kullanılmasıdır'' diye konuştu.
Vanlı kadınlardan da Aile Sigortası'nı, yörenin yoksul kesimlerinde vatandaşlara anlatmalarını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan hiç merak etmesin. Biz hesabımızı, kitabımızı biliriz. Ben eski Maliyeciyim'' dedi.
Kahvaltının ardından Van Gölü kenarında basın mensuplarına görüntü veren Kılıçdaroğlu, ''Dikkatli çekin, Van Gölü canavarı çıkabilir'' diye espri yaptı.
CHP'nin Van'da düzenlenen ''Siyasette Başarı Stratejisi'' çalışması bugün gerçekleştirilen toplantının ardından sona erecek.
**"VAN GÖLÜ NE ZAMAN DENİZ OLDU?"**
Başbakan Erdoğan, Başakşehir'de yapılan Olimpa Alışveriş Merkezi'nin açılışında konuştu. Bazı çevrelerin korku imparatorluğu yaymaya çalıştığını anlatan Erdoğan, "Korku salarak bizi yıpratma gayreti içine girdiler. Çünkü hizmette bizimle yarışamıyorlar. Ana muhalefetin genel başkanı çıkıyor aile sigortasıyla alakalı olarak aman yarabbi, 'en az 600 lira vereceğiz, en fazla 1200 lira vereceğiz' diyor. Kendine göre bazı hesaplar yapıyor, 'bunun bize maliyeti 7 milyar liradır' diyor. Aritmetik de bilmiyor, matematik de. Yani 'kaynak benim' diyor. Böyle bir durumu var. O kadar heyecanlı gidiyor ki ayakları yerden kesilmiş durumda. Van'da bir konuşma yapıyor, o da çok ilginç. Çocukluğunda ilk kez Van denizinde vapura binmiş. Van Gölü ne zaman deniz oldu, ben bilmiyorum. Durum böyle. Kılavuzun doğru olmayınca gölü de deniz zannedersin" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön