HABER

Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal’i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal’i evinde ziyaret etti.

İSTANBUL (İHA) -Önceki gün tahliye edilen Oda TV sanığı Soner Yalçın’ı ziyaretinden sonra Yaşar Kemal’in Üsküdar Kandilli’de bulunan evine gelen Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de eşlik etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından evin balkonuna çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Yaşar Kemal, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına el salladı. Balkonda da kısa süre sohbet eden ikili, daha sonra tekrar eve girdi.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal’in edebiyatın çınarı olduğunu belirterek, “Anılarını dinledim. Onunla hepimiz gurur duyuyoruz. Olağanüstü güzel eserler verdi. Eserler sadece bizim değil, dünyanın eserleri onlar. Bütün dünya okuyor. Kendisini ziyaret ettim. Anılarını dinledim” dedi.

Yaşar Kemal’in ziyaret süresinin kısa olduğundan şikayet ettiğine değinen Kılıçdaroğlu, “Seni daha uzun süre bekliyorum dedi. Ben de söz verdim. Daha uzun bir süre geleceğiz ve anılarını dinleyeceğim” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının “Uludere’nin yıl dönümü olması nedeniyle konu hakkında görüştünüz mü?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Hayır. Bu konuda konuşmadık. Herhangi bir konuşma olmadı. Sadece anılarını dinledim. Siyasi olarak da Türkiye İşçi Partisi’nde yaptığı çalışmaları anlattı. Günümüz siyasetiyle ilgili konuşmadık” dedi.

Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin, daha sonra Yaşar Kemal’in evinin yanında bulunan rehabilitasyon merkezine de kısa bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler rehabilitasyon merkezinden ayrıldı.

Geri Dön