HABER

Kılıçdaroğlu'ndan son dakika Battal İlgezdi açıklaması

İçişleri Bakanlığı kararı ile CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden uzaklaştırılmasına CHP'den sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Son dakika habere göre; CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ataşehir Büyükşehir Belediye Başkanı İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili olarak, "Bu karar hukuksuzdur. Reza'nın önüne yatanlar bizden hesap sormaya çalışıyor" açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasını değerlendirdi.

Bütün medya mensuplarının doğru bilgilendirilmesi gerekir. Biz size Ataşehir Belediye Başkanı ile ilgili alınan kararın ne kadar hukuksuz olduğunu bütün ayrıntılarıyla sunacağız. Ben değil bir hukukçu arkadaşımız sunacak.

Avukat İnan Bektaş belediye başkanına yönelik 6 maddelik iddiaları tek tek sıralayıp hukuki yanıtlarını verdikten sözü tekrar Kılıçdaroğlu aldı.

'ŞU ANDA YAPILMAK İSTENEN HAYSİYET CELLATLIĞIDIR'

(Kılıçdaroğlu) Bu basın toplantısı asla bir savunma değil. Bilgilendirme amacıyla yapılıyor. Verilemeyecek hiç bir hesabımız
Belediye başkanımız daha önce medyada yer alan haberler ve benim isteğim üzerine savcılığa gidip kendisi başvurmuştur. Soruşturma yapın diye. O soruşturmaların tamamından aklanmıştır. Şu anda yapılmak istenen haysiyet cellatlığıdır. Yılmayacağız. Kılıçdaroğlu konuşmasın istiyorlar. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkı için sonuna kadar konuşacağım. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldıracağım.

BİZİM BELEDİYELERİMİZ MAN ADASI'NDA ŞİRKET Mİ KURDU?'

Hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar. Biz onlara belge gösterdik, onlar da hesabını verselerdi. Bizim belediye başkanları Man Adası'nda şirket mi kurdu? Bütün banka hesapları, kredi kartları, yaptığı her alış veriş denetlendi. Biz denetlenmekten korkmayız. Ama haysiyet cellatlığına karşı çıkarız. Buna asla izin vermeyiz.

Kılıçdaroğlu basın toplantısı sonrası büyük bir kalabalığın olduğu Ataşehir Belediyesi önünde yeniden açıklama yaptı.

Bizim mücadelemiz halkın ve hakkın mücadelesidir. Bu ülkede demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. 80 milyona sesleniyorum. Sen belediye başkanını seçtin. Şimdi sen seçimle getirdiğin belediye başkanına sahip çıkacaksın. Zulme boyun eğmeyeceksin. Zalimin karşısında susmayacaksın.

FERİŞTAHIN GELSE BİZİ KORKUTAMAZ'

Hesabını millete vereceksin. Biz gücümüzü Saray'dan değil milletten alıyoruz. Milyonluk tazminat davaları açıyorlar. Sanıyorlar ki biz korkacağız. Ya senin feriştahın gelse bizi korkutamaz. Beraat edilen davayı yeniden açıyorlar. Hangi görüşten olursa olsun benimle aynı havayı teneffüs eden vatandaşıma sesleniyorum. Bizim mücadelemiz Türkiye mücadelesidir. Hak, bayrak, adalet ve bir arada huzur içinde yaşama mücadelesidir.

'REZA'NIN ÖNÜNE YATANLAR BİZDEN HESAP SORUYOR'

Daha düne kadar Reza'nın önüne yatanlar… Niye onlara bir şey yapmadınız? Hükümete sormak istiyorum. Niye bir şey yapmadınız? Ayakkabı kutularına dolar istifleyenlere niye bir şey yapmadınız? Reza'nın altına yatanlar bize hesap sormaya kalkıyor. Sen önce bunun hesabını vereceksin.

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA DOKUNDURTMAYACAĞIM

Belediye başkanlarımıza dokundurtmayacağım. Havuz medyasına bir şey söyledim alındılar. Dedim ki o ihanet yaftasını boynunuza asacağım. Hiç endişelenmeyin. Bir şarlatanın arkasına Türk bayrağını koyacaksın sonra Kılıçdaroğlu 'Beni asacak mısın?' diyeceksin.Seni asmayacağım, rezil edeceğim. Bana hesap mı sormak istiyorsun? Sormazsan namertsin. Bu daha başlangıç. Mücadeleyi sonuna kadar yapacağız. Öyle bizden kurtulamazlar.

Bizim belediye başkanlarımız onların ki gibi değil. Ağlayarak koltuğunu terk etmeyecekler. Çünkü biz hesabını verebiliriz.


Geri Dön