Kilis'te ağlatan deprem tatbikatı

KİLİS (İHA) - Kilis'te bir ilköğretim okulunda gerçekleştirilen deprem tatbikatını gerçek sanan bazı öğrenciler, gözyaşlarına boğuldu.

Kilis İl Sivil Savunma Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ile itfaiye ekipleri tarafından Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikattan önce okulda sirenler çalınarak deprem alarmı verildi. Daha sonra ilköğretim okulu öğrencileri öğretmenlerinin refakatinde okuldan tahliye edildi. Bu esnada sivil savunma ekipleri, ambulanslar ile itfaiye ekipleri siren çalarak Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'na geldi. Daha sonra sınıflara giren uzman ekipler, burada
ilk müdahalelerini yaptıkları yaralıları güvenli bir şekilde okuldan dışarı çıkardı. Bazı öğrenciler itfaiye aracı ile sınıflardan güvenli bir şekilde indirildi. Deprem tatbikatını gerçek sanan bazı öğrenciler gözyaşlarına boğularak arkadaşları ile yakınlarının kurtarılması için öğretmenlerinden yardım istedi. Depremin senaryo olduğunun belirtilmesine karşın öğrenciler, "Neden arkadaşlarımız yaralı?" diye ağladı. 30 dakika süren deprem tatbikatı başarı ile sona ererken temsili yaralı öğrencilerin kurtarılışı sırasında öğrenciler görevlileri alkışladı.