HABER

'Kilit kavşak' Kırıkkale'de araç kuyruğu 15 kilometreyi buldu

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ve tatil bölgelerinde geçiren vatandaşlar, 43 ilin geçiş güzergahındaki 'kilit kavşak' Kırıkkale'de, yaklaşık 15 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

'Kilit kavşak' Kırıkkale'de araç kuyruğu 15 kilometreyi buldu

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla milyonlarca vatandaş, memleketlerinden ve tatil bölgelerinden geri dönüş için yeniden yollara akın etti. Dün öğlen saatlerinden itibaren başlayan trafik, gece saatlerine kadar sürdü. Geri dönüş yolunda vatandaşlar, 43 ilin geçiş güzergahı 'kilit kavşak' Kırıkkale'de trafiğe takıldı. Ankara-Samsun D-200 kara yolunda zaman zaman durma noktasına gelen araçlar güçlükle ilerleyebildi. Yaklaşık 15 kilometreyi bulan araç yoğunluğu ise ise 'drone' ile havadan görüntülendi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisi ekipleri de yoğunluk karşısında almış olduğu tedbirlerle hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalıştı. Araçların akışı sağlanması için de bazı kavşaklar da trafiğe kapatıldı.

AW377236_04

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
trafik ekipleri sadece vatandaşı kazıklamak ve ceza yazmak için ordadır başka bişey için çalışmaz..
Üst geçitlerin üzerine asılan "Trafik hayattır, trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım" yazısı yeterli olsaydı ve bunu okuyan vatandaş kurallara uysaydı polisin de ceza yazmasına gerek kalmazdı. Senede binlerce insanının trafik kazalarında öldüğü, onbinlercesinin yaralandığı bir ülkede ceza kesmeden insanlar kurallara uymaz. Otobanda 200 km/s hızla makas atan, şehir içinde 120 basıp yayaların hayatını riske atan sürücüler size hiç denk gelmedi herhalde.
eds leri kaldırın 110 la giderken gel burda 70 le git ne bekliyosuntrafik kuyruğundan başka
Bir kurban Bayramında 450 kişinin gittiği günleri unuttunuz mu. Sürat felakettir.
Virüs trafiği başladı. Hadi bakalım. Bu kadar cehaletle ne yapacaz bilemiyorum.
Geri Dön