'Kimin hızlı olduğu pistte ortaya çıkar'

Ferrari'nin takım şefi Stefano Domenicali, pilotların takım içinde eşit muamele göreceğini, kimin daha hızlı olduğunun pistte anlaşılacağını belirtti. Formula 1 2008 sezonu hafta sonu Avustralya Grand Prix'si ile başlıyor. Markalar ve sürücüler şampiyonu Ferrari, yeni aracı F2008 ile bu sezon 16. markalar şampiyonluğunu hedefliyor.

Takım şefi Stefano Domenicali, çekiş kontrol sisteminin kalkması dahil yeni sezondaki birçok değişikliğin, Melbourne'daki açılış yarışını daha heyecanlı kılacağı görüşünde:

"Kış testlerinin başından itibaren, bizi bekleyen zorlukları biliyorduk, hem markalar hem de pilotlar şampiyonluğu için savaş vermemiz gerekiyor ve buna hazırız.

"Elektronik Kontrol Ünitesi, vites kutusu gibi yeni kural değişikleri var. Bu yüzden, sezonun ilk yarışı, hepsinden daha heyecanlı geçecek."

Çekiş kontrolün kaldırılması yeni sezonda en önemli değişiklik olarak göze çarpıyor. Pilotların bu değişikliği avantaja dönüştürmedeki başarısı, şampiyonluk yarışında belirleyici olacak.

Domenicali, Kimi Raikkonen ve Felipe Massa arasında hiçbir ayrım yapmayacaklarını ve iki pilotun eşit muamele göreceğini belirtti:

"Ferrari'nin felsefesi her zaman aynıydı. Biz, pilotlarımıza eşit davrandık ve bu sene de aynısını yapacağız. Normal olan pilotlarımızın şampiyonluk için mücadelesini eşit şartlarda yapmaları. Kimin hızlı olduğu pistte anlaşılaşacak.