'Kimse forma istemesin'

Görev verilmesi halinde İngiltere milli takım formasını 100. kez giyecek olan David Beckham, maç sonrası formasını kimseyle değiştirmeyeceğini söyledi.

Değiş tokuş yok! Fabio Capello tarafından oyuna alınması halinde milli takımla 100.maçına çıkacak olan Becks, "Formamı, çorabımı ve soyunma odasına bulabileceğim herşeyi saklamak niyetindeyim. Şimdiye kadar bir çok büyük futbolcuyla forma değiştirme şansına sahip oldum ancak bu kez durum farklı ve formamı eve götüreceğim," diye konuştu.

Özel teşekkürler Paris'te oynanacak hazırlık maçı öncesine düzenlediği basın toplantısında kendisini buralara getiren kişilere de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Beckham, "Öncelikle en başından beri beni destekleyen anne ve babama, eşime ve çocuklarıma teşekkür ederim. En zor günlerimde bana destek oldular. ,Ayrıca Sir Alex Ferguson ve milli takımdaki arkadaşlarım da bana hep çok yardımcı oldular. Onlar olmasaydı buralara kadar gelemezdim. Aslına teşekkür edeceğim bir çok teknik direktör ve futbolcu da var," dedi.

İlk milli maçım
Kendisini ilk kez milli takıma çağıran Glenn Hoddle'ın adını da anan Beckham sözlerine, "Bana telefon edip beni takıma neden davet ettiğini bizzat anlatmıştı. İnanılmaz mutlu olmuştum ve hemen babamı arayıp haberi vermiştim. Ülkemin formasını giymekten her zaman gurur duydum. 11 yıldır bu şerefli formayı giyiyorum. İyi günlerim, kötü günlerimden daha çok oldu ve bunun için de minnettarım. Eleştirildiğim zaman bile bundan ders almasını bildim," diye devam ettin.

Eski kaptan son olarak, "10 yıl önceki kadar iyi performans gösterebileceğime inanıyorum. İnsanlar benim daha yavaş oynadığımı söylüyor ancak hiçbir zaman çok hızlı bir oyuncu değildim zaten. Topu alıp en kısa yoldan gole gitmeyi düşünürüm," diyeek sözlerini noktaladı.