Kimyasal saldırı iddiası: Yanıtsız sorular

Suriye'deki saldırıda ölü sayısının 1300'ü geçtiği belirtiliyor.

Suriyeli muhalifler başkent Şam yakınlarındaki Huta bölgesinde, rejime bağlı birliklerin kimyasal silahla muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırdıklarını öne sürüyor.

İnternette video paylaşım sitesi YouTube'da kanıt olarak sunulan görüntülerde de, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda Suriyeli'nin hastane veya sağlık merkezi olduğu tahmin edilen bir yerde nefes almakta zorlandığı ve havale geçirdiği görülüyor.

Muhalif Suriye Ulusal Koalisyonu, yüzlerce kişinin kimyasal silah saldırısında öldüğünü iddia ediyor. Suriye resmi haber ajansı ise, bu iddiaların "asılsız” olduğunu söylüyor.

Görüntülerin nerede ve ne zaman çekildiğine ilişkin net bir bilgi yok.

Saldırı iddiaları, Birleşmiş Milletler (BM) kimyasal silah denetçilerinin Suriye'de incelemelerde bulunduğu bir zamana denk geldi.

BM uzmanları, Mart ayında en az 26 kişinin kimyasal silah saldırısında öldüğü iddia edilen kuzeydeki Han el Assal ve henüz açıklanmayan iki farklı kentte incelemelerde bulunmak üzere Pazar gününden bu yana Suriye'de.

'Niçin BM denetçileri Suriye'deyken?'

BBC Ortadoğu editörü Jeremy Bowen, son iddiaların BM denetçileri ülkedeyken gündeme gelmesine dikkat çekip " 'Birçokları, denetçiler ülkedeyken hükümet neden bu tür silahlar kullansın' sorusunu soracaktır, üstelik ordunun Şam yakınlarında gücü elinde tuttuğu bir dönemde" yorumunu yapıyor.

Görüntülerin sahte olmasından şüphelenenler olmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Jeremy Bowen, buna karşılık bu ihtimalin küçük olduğunu düşünüyor.

BBC'ye konuşan İngiltere ordusunun askeri Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Silahlar Birliği'nin eski komutanlarından Hamish de Bretton-Gordon, görüntüleri "korkunç" olarak tanımladı ve böyle bir videonun sahtesinin üretilmesinin çok zor olduğunu söyledi.

İngiliz komutan, Suriye'den gelen görüntülerin eskilerine kıyasla "farklı olduğunu, ölü sayısının yüksek olmasının kimyasal silah kullanıldığına işaret ettiğini" söyledi.

Ama İngiliz komutanın da zamanlamaya dair soruları var:

"Muhalifler kışkırtmaya mı çalışıyor? Görüntüler bana sahteymiş gibi gelmiyor. Ama muhaliflerin böyle büyük bir miktarda kimyasal silaha sahip olacağını da sanmıyorum. "Neden [iddialar] Suriye'de bulunan denetçilerin doğrulayabileceği bir dönemde ortaya atılıyor? Muhalifler kışkırtmaya mı çalışıyor? Görüntüler bana sahteymiş gibi gelmiyor. Ama muhaliflerin böyle büyük bir miktarda kimyasal silaha sahip olacağını da sanmıyorum. Eğer sinir gazı olduğu tespit edilirse, ne kadar kalın olursa olsun kırmızı çizgiler aşılmış olabilir."

BM denetçilerinin kimyasal saldırı düzenlendiği iddia edilen bölgeye gitmeleri durumunda yanlarında ne tür kimyasal kullanıldığını belirleyecek donanıma da sahip olmaları gerektiğini belirten De Bretton, kullanılan malzemenin kalıntılarının, saldırıdan sonraki iki ya da üç gün, hatta bir haftalık bir süre boyunca bölgeden toplanabileceğini dile getirdi.

Suriye'de rejim birlikleri ve muhalifler birbirilerini sık sık kimyasal silah kullanmakla suçluyor.

Fakat bu iddiaları bağımsız kaynaklar tarafından doğrultmak mümkün değil.

Şam yönetimi Suriye'de bulunan BM denetçilerine yalnızca önceden belirlenen üç farklı bölgede incelemelerde bulunma izni vermişti.

Denetçilerin Şam yakınlarındaki Huta'da da incelemelerde bulunup bulunmayacakları henüz belirsiz.

Ancak BM heyetinin başkanı İsveçli uzman Ake Sellström, iddiayı incelemeleri gerektiğini söyledi.

ÖLÜ SAYISI 1300'Ü GEÇTİ

Anadolu Ajansı ise, Esad güçlerinin Şam'ın Doğu Guta bölgesine düzenlediği ve kimyasal silahların kullanıldığı iddia edilen saldırıda ölü sayısının 1300'ü geçtiğini duyurdu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 118 yorum
eset akıbetin kaddafinden berbat olacak inşallah ..............allahın gahrı gazbı üzerine olsun boynun devrilsin pislik adi domuzuzn soyu lanet olsun.....
Sen dereden su içen kurtla kuzunun hikayesini biliyormusun....Kurt kuzuyu yemeyi kafasına koymuş ya....Neden bütün bu yorumları yaparken asıl kurtu görmüyorsunuz da Esad a beddua ediyorsunuz...Siz nasıl Müslümansınız merak ediyorum....
bu diktatörleri korurlar işte.neymiş israil siyonistlik yayıyormuş.cahil müslümanların lafları.Madem siyonistlik yayıor israil emperyalist İsrail niçin 10 milyon yahudi var lan Dünyada bunun cevabını versin bana yobaz takımı.Konuşmayın 1.5 milyar müslüman vr dünyada gözünüz doysun ümmete.Alın işte kendi ümmet kardeşlerini katlediyor Esad onu koruyor bazı salaklarda.Sonrada ABD Avrupa oyun yapıyormuş.Yapıyorsa tuzağa düşmeyin.Okumassanız ABD de parmağında oynatır seni.Gavur sanamı acıyacak..
Elkaide ve nursi şerefsizleri kimyasal silahları kullanıyorlar suçuda suriye devletinin üzerine atıyorlar amaçları baştan beri belli.Allah Türkiyede akp nin suriyede elkaide,nursi katillerinin belasını verecektir.
allah kime bela vereceğini senden daha iyi bilir....
YARABBI SURİYEDE KİMYASAL SİLAHLA YÜZLERCE İNSANI ÖLDÜREN VE BUNA YARDIM EDEN HER KİM VARSA ! KAHHAR ISMINLE MÜNAFIKLARI KAHR EYLE.
Amin
esad ve destekci halkını bogazlıycaz kesizec derken iyiydi evdeki hesap çarşıya uymadı tabi mazlum oldunuz şimdi şerefsiz kahpeler olayların başında yakaladıgınızı bogazladınız memurları çatıdan atttınız askerin kalbini yediniz size mustehak herşey
siz insan olamazsınız
memurları çatıdan atan bu katillere gereken yapıldı buyur bak..Allah belanı versin senin https://pbs.twimg.com/media/BSObpXvCMAAg37c.jpg:large
Nasıl müslümansınız?
ALLAH BİN BETERİNİ BUNU YAPANLARA YAŞATSIN BU YAVRULARIN SUÇU NE BUNUN İNANÇLA ALAKASI YOK BIRAKIN MÜSLÜMÜNANIN ALEVİNİ SÜNNİ NİN YAPMASI ERMENİ YAHUDİ YAPMAZ BUNU ÇOCUK KATİLLERİ AMA BUNUN ELMETTE BİR BEDELİ OLACAK ŞİMDİ OLMAZSA AHİRETTE HESABI SORULACAKTIR ALLAH BU MİKLERİMİZE VE TÜM HAYATINI KAYBEDEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET EYLESİN YARILI OLAN KARDEŞLERİMİZE DE ACİL ŞİFALAR VERSİN.
İSRAİLDE ASKERİN KIYMETİ VAR.MÜSLÜMANLARDA ASKER PİYON GİBİ ONLAR IRKINA DEĞER VERİYOR.AMA MÜSLÜMANLAR VERMİYOR.AYNI ŞEYİ HALKADA YAPIYORLAR.ACIMA YOKKİ.ZALİM BU MÜSLÜMAN LİDERLER.
Allah yapanların belasını verir inşallah
vicdansiz dinsizler adiler serefsizler yeryuzunde tarifiniz yok
bu yoruma beğenmedim diye klik atan Yahudi tohumu ALLAH senin belanı bunu yapanlarınkinden daha erken verir inşaallah Müslüman olupda bu yorumu okuyan her kişi amin desin
Esati savunan dalkavuk tayfasi diliniz nerenize kacti konussaniza.
bunu yapanlar muhalifler olsaydı ne yazacaktın??? insanlar ölmüş çok ayıp fesatlık düşünme hiç kimse hangi nedenle olursa olsun masum çocukların öldürülmesini onaylamaz.
burda gerizekalı bunu esadın yaptırmadığını dünya biliyor kafasız,sen bebek katiline paşalar gibi bakan hükümetinden bahset önce
Bizlere, Kuranı illaki arapça okuyunuz (ki anlamıyasınız) diyen batı, müslümanları mezheplere bölüp parçalarken (Kuranda mezhep diye birşey yoktur), akılsızlarda hala Katil Esat, Katil ÖSO diye tempo tutuyor. O kimyasal silahi kim yapıyor, Esat'a o silahları kim veriyor, ÖSO'ya o silahları kim veriyor, PKK'ya o silahları kim veriyor kardeşim. Milleti zorla müslüman yapacağınıza kendi dininize bakıp biraz da ilimle uğraşsanız
bunu yapan israil ve abd bağlantısı pkk güçleri pyd dir ...esad ın bunu yapma ihtimali dahi yok hepsi bir oyun ,, suriyenin ele geçirilmesi lazım ve bunun hızlandırılması için bir nedene bağlı olması azım dır işte bunu gerekçe gösterecekler bm ve nato ile birlikte ..ancak nato ve bm askeri girmeycek TÜRKİYE GİRECEK .AMAÇLARIDA BU YANİ...
ne içtin sen olay Şam'da olmuş, dikkatine çekerim ayılman lazım
Hristiyan ve Yahudi lobisi kına yakıyorlardır her gün Müslüman Müslümanı öldürüyor onlarda silah satarak para kazanıyorlar
Allahim sen bebek katillerini ve çanak tutanları azabinla kahreyle.
BU GİDEN CANLARIN HESABINI NASIL VERCEKLER.YA BU SİYASETÇİLER ŞEYTANLAŞMIŞ ARTIK..
bu kadar yani..tek cümle..tebrikler...
Hep dış güçler hristiyanlar, yahudiler demi? Ölen müslüman öldüren müslüman, ölen insan öldüren insan. Madem ki dış güçler biz bu kadar aptal mıyız bu adamların maşası olacak kadar???
Yani
öldüren müslüman değil ...
müslümanları mezhep mezhep ayırdılar birbirlerine düşürdüler. yok şii yok sünni kürt arap türk diye bir sürü kola ayırdılar. yazık şimdide bu oyun Türkiye de oynanıyor maşa belli tabi gözünde at gözlüğü olanlar bile gördü ama görmemek için elinden geleni yapan vatandaşlar var Allah akıl fikir versin.
ORANTISIZ GÜCÜN FAZLASI İLE HİDDEDİLDİĞİ SURİYEDE ZALİME KARŞI ÇARESİZ AMA DİRENEN ÖZGÜR SURİYE ORDUSU BAŞER ESAD İLE MÜCADELE EDERKEN KAHBE İSRAİL DÖLLÜ KÜRT DEMEKTEN UTANDIĞIM ALÇAKLAR ÖZERKLİK İLAN ETME PEŞİNDELERDİ. UTANMADAN SIKILMADAN BİRDE ROJOVADA NEDEN KÜRTLER ÖLDÜRÜLÜYOR DİYORLAR. CEHENNEMİN DİBİNE GİRİN ALÇAKLAR BUNLARIN Kİ BEBE DEĞİLMİ? ŞU YAVRULARIN SUÇU NE? ONLARIN HEDEFİ SİZ MİYDİNİZ BÖYLE OLDU? KÜRT HALKI SİYASET OLARAK BAŞKASININ KOYNUNA GİRMİŞLERİN KOYUNU OLMUŞ, ALLAH ONLARA DA YARDIM ETSİN. AKIL VERSİN. RABBİM SEN BİZLERE ACI BU NE ZULUMDUR ÇEKER İNSANLIK.
Hiç bir savaş; çocukların ölmesi için geçerli bir nedene sahip değildir.
Allahım sen zalime fırsat verme ve bu katliamı yapanlardan da gazabını eksik etme. Amin....
ALLAHIM bu zulm son bulsun :((( kıyamam ya o cocukların ne günahı var:(( esad dilerim ALLAHTAN sonun firavundan kötü olur inş..
Allahim sen zalimleri azabinla kahreyle.
tarihte hiçbir millet yoktur ki TÜRK'ü arkadan vurduktan sonra bu cihanda yüzü gülsün!!!
Eger benden büyüksen ellerinden, küçüksen gözlerinden öpüyorum.
müslümanlar hep müslümanları öldürüyor bizi bize düşürmüşler kenarda oturup viski içiyolar uyanın Allah aşkına İSRAİLİN ORTADOĞU PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR LANET OLSUN.
ABD NİN ORTA DOĞU PROJESİ DEMEK İSTEDİN HERHALDE İSRAİL ABDNİN ALTINDA ÇALIŞAN ÜLKE O KADAR ABD LİDER..
ey esd allah senin belanı versin inşaallah,AMİN,YAMUHİN.
Ya Rab! Çıkar Yusuf'unu kuyudan; İndir Musa'nı Tur dağından. Gönder meleklerini Bedir Ashabından. Habibin ümmeti ümmeti diye ağlamasın ya Erhamer Rahimiyn.
gene Allah a kaldı yani işimiz biz Müslümanlara ne geliyorsa bu zihniyetten geliyor kan akmayan bir tane islam ülkesi yok üstelik dünyanın en zengin bölgelerinde yaşarken yazık çok yazık adam Hz. Yusuf u çağırıyor... ebabillerde gelir belki bekle sen!
O SENİN DEDİĞİN ROMAN KİTAPLARINDA OLUR
taztopkuru ebabili zamanı geldiğinde öğrenirsin.
YORUMCULAR HEP ALLAHA YALVARMIŞLAR SANKİ BU YAZIYI ALLAH YAZMADI SİZ NASIL MÜSLÜMANSINIZ
savaşta her yol mübah derler ama çocukları bu halde görünce din dil ırk farketmez insan üzülüyor ama işin bir diğer boyutu islam ülkelerinde hizbullah var kendilerini islam hizmetkarları olarak tanıttılar ve biz türkiyedeki müslümanlar bu hizbullahları destekledik o zaman israile karşı mücadele ediyorlardı şimdi bizim türk müslümanlar bu konuda ne düşünüyorlardır???
hizbullah iran inançlı(inancı islami gibi olup (müslüman değil bilakis müslümanlığa ihanet şebekesidir)ASIL AMACI İSLAMDAN YOZLAŞTIRMAKTIR.)OSMANLI EN ÇOK İRAN İLE MÜCADELE ETMİŞTİR.
Hizbullah tamamen ingiliz alt yapılı şia,vehabi bunlar meshepleri red ediyor ve müslümanların 600 yıldır şirkte olduğunu söylüyor ve tek yaptıkları cihat adı altında canlı bomba olmak öldürmek baska hiç bişi bilmiyor bu köpekler. Git avrupada sor bunlar yüzünden teröristler müslüman ama gel Türkiye hanefi ve şafi müslümanların gör esas mslümanlık. Hacca gidince aradaki farkın ne old. anlarsınız.
Ortada savaşta yok halka karşı zulüm var. Orduya karşı , dışardan yardım bekleyen halk.
BIRAK FILOZOFMUS GIBI YAZMAYI...... BAK BU BEBEKLERDEN BIRI SENIN BEBEGINDE OLABILIRDI İÇİN YANDIMI ARKADASIM GEC HIZBULLAHI SİSİYİ İÇİN YANDIMI ONU SÖYLE AMA BUNLARI YAPANLARI GAZAP FENA VURACAK EY HAK YAKINDIR
sen düşünüyorsun ya o kıt aklınla yeter. Türk Müslümanların düşünmesine ne gerek var. kaç tane yahudi hristiyan öldü terörist saldırılarda hele bi araştır. ölenler hep müslüman değil mi kimin işine yarıyor bu kadar Müslümanın katledilmesi . Müslüman Türklerin işine mi yarıyor yoksa israilin mİ? öldürenin adının ne önemi var ha esat ha sisi ha bilmem ne sonuçta katledilenler hep Müslüman. ha sen ve türevlerin kalkıp bide Müslüman kanının üzerinden insanlık taslayıp Müslümanları suçlu göstermiyor musunuz insanın çıldırası geliyor.
Bu sahne karşısında Dünyadaki bütün insanların nefeslerini tutup ölen çocuklar için saygı duruşuna geçmesi gerekir.Ne zamana kadar saygı duruşu?Savaşta çocuk öldürenin her kim olursa olsun cezası ölüm kanunu çıkarılıncaya kadar.
bu diktatörleri korurlar işte.neymiş israil siyonistlik yayıyormuş.cahil müslümanların lafları.Madem siyonistlik yayıor israil emperyalist İsrail niçin 10 milyon yahudi var lan Dünyada bunun cevabını versin bana yobaz takımı.Konuşmayın 1.5 milyar müslüman vr dünyada gözünüz doysun ümmete.Alın işte kendi ümmet kardeşlerini katlediyor Esad onu koruyor bazı salaklarda.Sonrada ABD Avrupa oyun yapıyormuş.Yapıyorsa tuzağa düşmeyin.Okumassanız ABD de parmağında oynatır seni.Gavur sanamı acıyacak.......
Bu ölümlerin, katliamların hesabı Hilâfeti kanlı diktatörlük uğruna satanın boynuna olsun.
haçlı savaşlarında bile bu kadar Müslüman kanı akmamıştı, haçlılar torunları artık bu işleri taşeronlar eli ile yapmaktalar.
HAÇLI SAVAŞLARINDA AKAN KANIN HATTI HESABI YOK.NERDEN BİLİYONDA BUNU SÖYLÜYORSUN.HAÇLI OLAYLARI BETER.
BEN HER ZAMAN NE DİYORUM:::::::::HRİSTİYAN SİYASETÇİLER BATI VE ABD ŞEREFSİZİN ÖNDE GİDENİDİR.ALIN İŞTE GENE ABD JOSH EARNEST İSRAİLİ KORUMUŞ.BİR GÜN YAHUDİYİ KORUYORLAR HRİSTİYANLAR BİR GÜNDE MÜSLÜMANI.HER PİSLİĞİ YAPAN ABD İNGİLTERE.İSRAİLİ AZDIRANDA MÜNAFIK PİSLİK HRİSTİYANLAR.MÜSLÜMANLAR BU ŞEREFSİZ HRİSTİYANLARLAMI BİRLEŞECEK KIYAMET ZAMANI BU HRİSTİYANLARA GÜVEN OLMAZ.ABD HELE EN ŞEREFSİZ ÜLKE VE İNGİLTERE..
bence kimse kimseye bişey yapmıyor..biz napıyosak kendimize yapıyoruz..
ben suan isvicredeyim burdaki radyo ve tvler EL NUSRA CEPHESI DIOR ARKADASLAR ESED NERDEN CIKTI
Oyuna gelmeyin. Kaddafide kimyasal silah var dediler libyayı işgal ettiler. Saddamda var dediler Irakı işgal ettiler. Özgür suriye ordusunu amerika israil açıkça desteklediğini ilan etti. Suriye intifada sırasında filistin halkına savaşması için yardım eden tek ülkeydi. Amerika ve israil Ortadoğu'da kendine çıkıntı yapan ülkeleritemizliyor farkında değil misiniz hala. Irak işgalinde 500 bin kişi öldü ve şu an Amerikan kuklası oldu Suriye de 100 bin kişi öldü ve yıkılırsa ne olacak dersiniz? İsrail ile amerikanın yönettiği bir ülke. İsrail ve amrika Suriye'nin devrilmesini çok istiyor. Ya siz?
yani gerçekten müthiş bir yorum.bu kadar palavrayı nerden buldunda yazdın.bu suçuda kınayamıyorsun oraya buraya sallıyosun.bırak yorum yapmayı bu zülmüde kınayacak kadarda insanlık yokmu sizde.heyyyyyyyyyyyy insanlar ölüyo insanlar ayıptır ayıp
brkud sen makarnanı ye ayranını iç sesini kes ve uyumaya devam et aklın almaz bu konuları.
KESİNLİKLE TÜRKİYE'NİN SURİYEYE GÖNDERDİĞİ KAFA KESİP İNSANLARIN KALBİNİ YİYEN GADDAR EL KAİDE, EL NUSRA KATİLLERİ KULLANMIŞTIR. KESİNLİKLE EMİNİM. ÇÜNKÜ BİR ŞEKİLDE ABD MÜDAHALESİ İÇİN KAMO OYUNU İNANDIRMAK ZORUNDALAR. TAMDA SURİYE ULUSLARARASI GÖZLEMCİLERİ ÇQĞIRMIŞKEN ! DİKKATİNİZİ ÇEKERİM SURİYE HÜKÜMETİ ÇAĞIRIYOR VE ARADAN SADECE BİR KAÇ GÜN GEÇİYOR. VE KİMYASAL SİLAH KULLANILIYOR. SURİYE BİNDİĞİ DALI KESMEZ. EN DOĞRU HABER YAKIN ZAMANDA RUSYADAN ÇIKAR. ABD, İSRAİL, VE ARAP ÜLKELERİ BİZİMDE KATKIMIZLA ORTA DOĞUYU KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİLER, TECAVÜZ ETTİLER KATLETTİLER, KAFALARINI KESTİLER.
bu dökülen kanda türk hükümetinin de payı var.en kötü idare kaos ortamından çatışmadan daha iyidir.türk hükümeti aylardır muhaliflere isyan edin savaşın diye yön veriyor işte sonuçları bunlar.suriyede ki yönetim de eli kolu bağlı duracak değil.illa karşılık verilecek.öyle veya böyle de insanlar ölecek.ha kurşunla ha gazla sonuç ölüm.
bunu yapan biri varsa kesinlikle esed degil kendilerine muhalif adi veren serefsizler ordusu hepsi yahudi ve parali askerler. hepsinin cani cehenneme.
Esad sen nasıl can vereceksin acaba? Allah tez zamanda belanı versin. Küçücük bebeklerden çocuklardan ne istiyorsun? Gerçek olmadığını düşünenlere inanamıyorum. Nolur artık birileri bişeyler yapsın insanlar ölmesin artık!
Irkmış ? Dinmiş ? Kadınmış ? Çocukmuş? Peygambermiş ? Din adamıdır ? Demeden katletmek tek ve tek yahudi işidir. Bu köpek kime hizmet ediyor ? Müslümanım deyip müslüman katletmek kuranın hangi ayetinde? Efendimiz(s.a.v)'in hangi sözünde var ? İsterse ölenler yahudi çocuğu olsun babası anası en gaddar insan olsun çocuklar melektir bu şekilde öldürülmeye ne hakları var onlar oyun oynar ağlar zırlar iyi ve kötüyü ayırt edemez hiç mi içleari acımıyor bu öldürenlerin hiç mi çocuğu yok. Bu olaylarda gözümün yaşına dur diyen tek teselli cennette yerlerinin hazır olmalarıdır.
ALLAH HAKKIMDIR ALIMDIR BILINKI KARDESLERIM CENABI HAK ONLARIN YANINA BIRAKMAYACAKTIR HERKES HESABA CEKILECEK VE ONLAR EBEDIYEN CEHHENEM ATESINDE CAYIR CAYIR KAYNAYARAK ACI CEKECEK HEM DIRILTECEK HEM ÖLDÜRÜLECEK BUNU BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZ BILIR YAPANLARA GELINCE ISRAIL AMERICA RUSYA BINUN ARKASINDA ONLARDAN BASKA YOK CÜNKÜ BUNU YAPAN ANCAK ISRAIL OLABILIR BASKASI OLAMAZ ALLAH ISRAILIN BELASINI VERSIN ZATEN ALLAH ISRAILIN BELASINI VERMIS YINE SEYTAN GIBI AZITI GITTI :ZATEN SEYTANLAR ISLERI GÜCLERI SEYTANLA : SÜRIYE MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZIN ALLAHTAN RAHMET DILERIM
'Niçin BM denetçileri Suriye'deyken? dikkat edin tamamen muhalif denilen teröristlerin işi bu.
Allah belanızı versin adi şerefsizler ne istediniz ? el kadar bebelerden ?
Diğer Haberler