HABER

Kinect 2′de hayaller gerçek olacak

Kinect 2′de hayaller gerçek olacak

Yıllardır ancak filmlerde gördüğümüz ve hep film olarak kalacağını sandığımız birçok şey, hatta daha da fazlası, Kinect 2 ile gerçek olmaya aday gibi görünüyor.

Eurogamer isimli internet sitesi, Microsoft ile ilgili öyle iddialarda bulundu ki, bunların yarısı bile gerçekse oyun dünyasında bir devir kapanıyor demektir. Söylentilere göre, Microsoft sıradan oyun severler için farklı, tabiri caizse oyun delileleri için de farklı bir Xbox 720 modeli geliştiriyor. İkinci seçenek, yani oyun delileri için geliştirilen Xbox 720′nin, en önemli unsuru ise Kinect 2 olarak isimlendirilen donanım olacak.

Habere göre Kinect 2, sizin dokunuşlarınızı algılayıp oyundaki hareketleri buna göre yapmanızı sağlayabileceği gibi, mimiklerinizi de belirleyip sizin sinirli mi yoksa mutlu mu olduğunuzu algılayabilecek. Peki ama şu an kullanımda olan Kinect’in sadece 16MB/s’lik veri aktarım hızını düşünürsek bu nasıl gerçek olacak? İşte burada devreye birbirinden farklı alternatifler çıkıyor. İlki, 400MB/s’lik bir hıza sahip olan USB 3.0 teknolojisi. İkincisi ise daha olası bir ihtimal olan Intel’in Thunderbolt’u. Bilindiği gibi bu cihazda 700MB’s'lik bir veri aktarım hızına sahip. Son ihtimal ise, Microsoft’un tüm bunları bir kenara iterek kendi teknolojisini geliştirmesi olacaktır.

Bir başka problem ise, şu an yaşamını sürdüren Kinect’in 320 x 240 ekran çözünürlüğüne ve 30fps özelliğine sahip kamerası. İşte Kinect 2′de bunun kat ve kat daha geliştirilmiş bir hal alması gerekiyor. Aksi halde, tüm bu beklentiler ve iddialar hayalden öteye geçemeyecek.

Şu ana kadar Microsoft’un konuyla ilgili bir yalanlama yayınlamaması, iddiaların doğruluk ihtimalini güçlendiriyor.

[

](http://www.scroll.com.tr/58751/samsung-galaxy-noteun-turkiye-fiyati-belli-oldu/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön