Kırgız piyano eğitmeninin cinsel istismar davası

Antalya'nın Manavgat ilçesinde özel piyano dersi verdiği kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Kırgız sanık, hakim karşısına çıktı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde özel piyano dersi verdiği 13 yaşındaki kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Kırgız piyano eğitmeninin yargılanmasına başlandı.

Manavgat 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık İ.B, şikayetçi öğrenci ve babası, psikolog bilirkişi, tarafların avukatları ve yakınları katıldı.

Kendini savunan sanık İ.B, şikayetçi öğrenciye art niyetli dokunmadığını öne sürdü. Sanık, piyano tuşlarına doğru basmasını sağlamak için zaman zaman öğrencinin ellerine ve parmaklarına müdahale ettiğini, pedala basması için de bacaklarına dokunduğunu ancak bunların mesleğinin doğası gereği olduğunu iddia etti.

Psikolog bilirkişi eşliğinde ifade veren mağdur kız öğrenci, sanığın kasıtlı dokunduğunu anlatırken kendisini iyi hissetmediğini söylemesi üzerine duruşma salonundan çıkarıldı.

Öğrencinin babası da şikayetçi olduğunu belirterek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı ise isnat edilen suçun çok ağır olduğunu belirterek, müvekkilinin mağdureye konser başarısı nedeniyle sarıldığını, konunun abartıldığını iddia ederek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve dosyadaki eksiklerinin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Manavgat'ta bir müzik eğitim merkezinde geçen nisan ayında Kırgız uyruklu piyano eğitmeni İ.B, 13 yaşındaki kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınmış, cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan tutuklanmıştı.