Kırgızistan’da çekirge istilası nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Kırgızistan’ın Narın bölgesine bağlı Ak-Talaa, At-Başı ve Cumgal ilçelerinde olağanüstü hal ilan edildi.

Kırgızistan’da çekirge istilası nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Kırgızistan’ın Narın bölgesine bağlı 3 ilçede çekirge istilası nedeniyle olağanüstü hal ilan edildiği bildirildi.

Çekirgelerin ekim çiftlikleri tehdit ettiği belirtilen açıklamada, bugüne kadar 55 binden fazla hektar arazi işlendiği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, 13 Haziran'da bölgede Sivil Savunma mensuplarının acil durum toplantısı gerçekleştirilmiş olup, buna göre bölgedeki olağanüstü hal ilan edilmesine karar verildiği ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Ohal çıkacaksa böyle çıkar ülke yönetmek için çıkmaz
@metin_1985_hcsyb Ülkenin laik ve demokratik düzeni Fetö gibi koyu şeriatçı bir örgütün, bölünmez bütünlüğü de PKK gibi bir terör örgütünün tehdidi altında ise Ohal ilan edilir tabii. Sizler bu tehditlerin farkında değilsiniz galiba. Uzayda mı yaşıyorsunuz?
@metin_1985_hcsyb, darbeye karşı ohal işinize gelmiyor tabi, tekerinize çomak sokulunca kuyruğunuza basılmış gibi bağırıp eleştiriyorsunuz
adamlarin derdi uretim. ne guzel.
gayet mantıklı.ülke yanıyor mynet attı manşete bakarmısınız.ohal daha ne zaman alınacak illa savaş ve ölüm anındamı .bu da bitkilerin ölümü demek insanların sıkıntı yaşayacağına dalalettir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler