Kırışıklıklar nasıl yok edilir? İşte kırışıklık karşıtı 4 tüyo

Kırışıklıklar yaşlanma belirtileri arasında şüphesiz ki ilk sıralarda geliyor. Farklı faktörlerle ortaya çıkan kırışıklıklar bir çok kişi için sorun haline gelebiliyor. Peki kırışıklıkları engellemek mümkün mü? İşte kırışıklıkları engellemeye yardımcı olacak bazı yolların olduğunu söyleyen Estetik Hekimi Dr. Metehan Özgür kırışıklıkları yok etmek için daha fazla balık ve yeşil renkli besinler tüketilmesi gerektiğini söyledi. Dr. Özgür, ayrıca c vitaminin cildi gençleştirdiğinin altını çizdi.

Kırışıklıklar nasıl yok edilir? İşte kırışıklık karşıtı 4 tüyo

Daha Fazla Balık Tüketin: Balık tüketimiyle alınan omega 3 yağ asitleri; ton balığı, somon, uskumru, alabalık gibi. Balıklarda oldukça zengin olarak bulunur. Bu yağ asitleri vücut için faydalı olmalarının yanı sıra cildi besler ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Cildin genç, dolgun ve diri görünmesini sağlar.

Yeşil Renkli Besinler: A vitamini cilt için önemli bir vitamindir. Çünkü cilt hücrelerinin güçlenmesini sağlar ve cildi daha canlı ve parlak görünüme kavuşturur. Brokoli, ıspanak, pazı, kabak, maydanoz, pırasa, bezelye gibi. Besinler A vitamini açısında zengindir.

C Vitamini Cildi Gençleştiriyor: Mükemmel etkilere sahip olan C Vitamini cilt lekeleriyle savaşmaya yardımcı olur, kolojen üretimini arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırır, cilt yüzeyini güçlendirir ve cildi yumuşatıp daha canlı görünüm verir. Cilt tonunu da düzenleyen C Vitamini yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını da geciktirir. Bu vitamin için Portakal, limon, kivi, mandalina, çilek, kavun, yeşil biber, rezene gibi. Besinler tüketebilirsiniz.

Tekrarlayan Mimik Hareketlerinden Kaçının: Gözleri kısarak bakma, kaş çatma, kaş kaldırma gibi. Sürekli tekrarlanan yüz hareketleri ciltte çizgiler oluşmasına neden olur. Ayrıca yüz kaslarının gereğinden fazla çalışmasına sebep olur. Bu nedenle bu tür mimik hareketlerinden kaçınılmalıdır. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler