Kırklareli'deki FETÖ'nün usulsüz dinleme davası

Terör örgütü elebaşı Gülen aleyhinde kitap yazacağının duyulmasının ardından kaçırılan ve cesedi denizde bulunan gazeteci Haydar Meriç ile belediye başkanları, STK temsilcileri ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 70 kişinin usulsüz dinlenilmesi ve takip edilmesine ilişkin, 3'ü firari, 20'si tutuklu 40 sanığın yargılanmasına devam edildi

KIRKLARELİ (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen aleyhinde kitap yazacağının duyulmasının ardından kaçırılan ve cesedi denizde bulunan gazeteci Haydar Meriç ile belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 70 kişinin usulsüz dinlenilmesi ve takip edilmesine ilişkin, Gülen'in de dahil olduğu 3'ü firari, 20'si tutuklu 40 sanığın yargılandığı dava, sanık savunmalarıyla devam etti.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Halk Eğitim Merkezi'ndeki salonda yapılan duruşmada, eski Kırklareli İstihbarat Şube Müdürü İbrahim Şimşek'in de aralarında bulunduğu 12 tutuklu sanık ve tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Bazı sanıklar da duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşma, dünkü celsenin sona ermesi nedeniyle savunması yarıda kalan tutuklu sanık İbrahim Şimşek'in ifadesi ile devam etti.

Şimşek, savunmasında gazeteci Haydar Meriç cinayetinin kendilerine yamanmak istendiğini iddia ederek, hakkında hazırlanan müfettiş raporlarının gerçek dışı olduğunu ileri sürdü.

Bu arada, tutuklu sanıklardan Adem Akpınar'ın duruşma salonunda uyukladığı, tutuklu sanık İbrahim Güneş'in ise zaman zaman sanık Emrah Uslu'nun gözlüğünü alarak mahkeme heyetine bakıp gülümsediği görüldü.

Duruşmaya, kısa bir süre ara verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler