HABER

Kırkpınar ailesi bayramlaştı

İZMİR (İHA) - İzmir'in en kalabalık ailelerinden Erzurumlu Kırkpınar Ailesi, geleneksel bayramlaşma törenini bu yıl da tekrarladı. Karşıyaka Bostanlı Altınbalık Restaurant'ta biraraya gelen aile fertleri bayramlaştı.

MHP İzmir eski Milletvekili Yusuf Kırkpınar'ın da aralarında bulunduğu aile, bu merasimi yaklaşık 8 yıldan beri her bayram yapıyor. Kırkpınar Ailesi'ni biraraya getiren, İzmirli işadamı Cevat Kırkpınar, bunun bir gelenek halini aldığını, her Ramazan Bayramı'nda biraraya gelerek hem bayramlaştıklarını, hem de sıcak ve samimi ortamda güzel bir gün geçirdiklerini ifade etti.

Yaklaşık 3 bin aile ferdinin katıldığı bayramlaşma merasiminde, ailenin en yaşlı kadını Nuriye Kırkpınar (85) ile en yaşlı erkeği Mithat Kırkpınar (70) da hazır bulundu. Bu iki yaşlı aile üyesinin kucağına ailenin 9 aylık bebeği Fatih Kırkpınar oturtularak yeni ve eski nesil biraraya getirilmiş oldu. Eski milletvekili Yusuf Kırkpınar, ailenin yarısının Erzurum, Ankara ve İstanbul gibi uzak kentlerde yaşadıkları için törene iştirak edemediğini vurguladı. Kırkpınar, "Bu bir gelenek halini aldı. Gördüğünüz kalabalık ailenin sadece yarısı. Diğer yarısı Erzurum, Ankara ve İstanbul'da yaşıyor. Bu nedenle bayramlaşmaya katılamadılar. Bayramlaşma merasiminin ardından buraya gelemeyen hasta ve yaşlı aile fertlerini ziyarete gideceğiz. Bu gelenek inşallah uzun yıllar devam edecek" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön