HABER

Kırkpınar sevgisi bunu da yaptırdı

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek için Türkiye’nin değişik kentlerinde kente gelen çok sayıda güreşsever, Selimiye Cami çevresinde ve mezar taşlarının üzerinde uyudu.

Edirne’de bu yıl 652’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek için Türkiye’nin değişik kentlerinde kente gelen çok sayıda güreşsever, otel ve pansiyonlarda yer bulamayınca, Selimiye Cami çevresinde ve mezar taşlarının üzerinde uyudu.

Edirne Belediye Başkanlığı’nca organize edilen 652’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl da güreş severleri Edirne’de buluşturdu. Yağlı güreş heyecanın başlamasıyla binlerce kişi kente akın etti.

Kentteki otel, pansiyon, yurtlarda yer kalmadı. Bu nedenle güreşleri izlemek için gelenler özellikle, Mimar Sinan’ın ’Ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii bahçesinde, hemen arkasında Osmanlı Mezar Taşları Sergi Alanında ve çevresinde sabahlamak zorunda kaldı. Altlarına karton ya da battaniye sererek çimenlerin üzerinde yatan güreşsever otel ve bilet fiyatlarının yüksek olmasından yakındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön