HABER

Kirli çamaşırlar delil olacak

Yaşar Nuri Öztürk'ün boşanma davası açtığı eşi Canan Öztürk, "Yasak ilişkisini kabul edene kadar boşanmam. Evdeki çarşafları da delil olarak saklıyorum" dedi.

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk 27 Mart 2009'da eşine boşanma davası açtı. Canan Öztürk 7500 lira aylık nafaka talep ediyor, eşi ise 3500 lira vermek istiyor. Davanın önceki gün yapılan duruşmasında mahkeme rakamın 6 bin lira olmasına karar verdi. Duruşmada Canan Öztürk'ün avukatı Pelin Ersan'ın, Yaşan Nuri Öztürk'ün kendisine, "Davayı bitirip iki bekar insan olarak birlikte yemek yiyelim" teklifinde bulunduğunu açıklaması ise gündeme bomba gibi düştü. Yaşar Nuri Öztürk'ün kitaplarının dağıtımının eşi Canan Öztürk'ün şirketi aracılığıyla yapıldığını söyleyen Ersan, "Dağıtım hakkını da elinden aldı. Canan Hanım büyük sıkıntı yaşadı" dedi. Canan Öztürk ise eşinin avukatına birlikte yemek yeme teklifinde bulunmasıyla ilgili olarak, "Erkekler bu yaşlarda kendilerini ispatlama sıkıntısı içine giriyor" demekle yetindi. Eşinden ayrılmak için tek şart kendisinden özür dilemesi ve yasak ilişkisini kabul etmesinini isteyen Öztürk, "İnkar ettiği sürece boşanmayacağım. Yatak odamıza o kadının resmini asmış. Evin her tarafında eşyaları var. Sanki o evde yaşıyor. Mahkemeye delil olarak çarşafları vereceğim" dedi.

'ARKASINDA DURSUN'

Canan Öztürk, "Bu olay bir erkeğin eşini aldatması durumu değil. İnsanlar evliyken bir ilişkiye girebilir âşık olabilir. Ancak, ilişkinin arkasında durursun. Bugüne kadar toplam 21 dava açıldı. Olay, çok iğrenç boyutlara ulaştı" diye konuştu. (Sabah)

Geri Dön