Kısa saç modelleri

Hazır kısa saç tekrar popülerleşmişken, en sevilen kısa saç modellerine birlikte bakalım.

Kısa saç modelleri

Pek çok kadın için saçlarını kestirmek ya da tarz olarak kısa saçı benimsemek oldukça cesur bir davranış. Ancak özellikle son yıllarda hemen hemen her kadınının ilgi duyacağı, çok şık görünen kısa saç modelleri popüler olmaya başladı. Böylece kısa saçlar kullanışlı olmasının yanı sıra çok trend ve çok havalı olmalarıyla da ilgi çekici bir hale geldi. Her ne kadar hala pek çok kadın saçlarını kestirmek konusunda kararsız kalıyor olsa da birbirinden güzel bu kısa saç modelleri ile hem çok havalı, hem çok bakımlı hem de çok sağlıklı görünmek mümkün. O zaman bu sezon herkesin hayran kaldığı ve pek çok kadının rahatlıkla kullandığı kısa saç modellerine bir göz atalım.

Romantik Bob Saçlar

1

Kadın kısa saç modelleri arasında yer alan bob saçlar her dönemde kadınların sıklıkla tercih ettiği ve moda olmuş olan kesim modeli. Ancak son yıllarda bob saçlarda romantik dalgaların kullanılması bu kesim modeline ilgiyi de bir hayli arttırdı. Çene hizasında küt olarak kesilen bob saçlara müthiş bir uyum sağlayan bu romantik dalgalar esrarengiz, iddialı ve kesinlikle çok kaliteli görünmek isteyen kadınların ilk tercihi arasında. Üstelik romantik bob saçlar ünlüler arasında da bir hayli revaçta. Dalgalı kısa saç modelleri arasında kararsız kalmış kişiler için romantik bob en iyi tercih.

Pixie Saçlar

2

Artık pek çok kadın, kadınsı görünmek için uzun saçlara ihtiyacı olmadığının farkında. Bu yüzden son yıllarda düz kısa saç modelleri arasında pixie adı verilen oldukça iddialı ve cesur saç modelleri de popülerleşmiş durumda. Erkek kısa saç modelleri göründüğünü düşünenlerin aksine pek çok kadın dişiliğini ön plana çıkarmak ve sade güzelliğini doruklara taşımak için pixieyi tercih ediyor. Özellikle bu model oval yüze sahip kadınlar için ideal.

Yeni Punk Saçlar

3

Biraz asi, biraz kural tanımaz, bir dağınık. Yeni punk akımında kadınların iç dünyalarını en iyi şekilde dışa vuran dalgalı kısa saç modelleri elbette yeni punk saçlar. Özellikle kadın kısa saç modelleri arasında hem dalgalı kısa saç modelleri hem de ustura ve küt kesim ilginizi çekiyorsa bu model gerçekten inanılmaz görünecek gözünüze.

Gerçek Küt Saçlar

4

Kadın kısa saç modelleri arasında küt saçlar hemen hemen her dönemde moda olmuştur. Düz kısa saç modelleri içinde hem en dikkat çekici hem de en pratik olan bu saçlar özellikle son yıllarda Rihanna'nın sıklıkla kullanmasıyla yeniden popüler oldu. Bunun bir diğer sebebi de minimalist akımın erkek kısa saç modelleri arasında olmasa da kadın kısa saç modelleri arasında kendini göstermiş olması.

Asker Tıraşı Saçlar

5

Muhtemelen asker tıraşı denildiğini bunu hemen hemen herkes erkek kısa saç modelleri arasından bir alternatif olarak düşünüyordur. Ancak maalesef böyle düşünen herkes yanılıyor. Çünkü bu model kadınlar arasında popüler olan düz kısa saç modelleri içinde en trend olanlardan bir tanesi. Fakat kabul etmek gerekir ki kısa saç modelleri içinde en fazla cesaret gerektiren de bu model.

Modern Aslan Yelesi Saçlar

6

Erkek kısa saç modelleri arasında özellikle Beatles sayesinde meşhur olan aslan yelesi saçlar, son yıllarda kadın kısa saç modelleri arasında da oldukça revaçta. Yaz ayları için çok doğru bir tercih gibi görünmese de retro görünümüyle oldukça ilgi uyandırıcı denilebilir.

Asimetrik Katlı Saçlar

7

Kısa saç modelleri denilince katlı saç kesimi es geçilemez. Hem düz kısa saç modelleri arasında hem de dalgalı kısa saç modelleri arasında gösterebileceğimiz asimetrik katlı saçlar hem kadınları çok havalı gösteriyor hem de saçları çok daha dolgun yapıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler