HABER

Kişiler farklı, dehşet aynı

Adana ve İstanbul'da şiddet gördüğü gerekçesiyle eşinden ayrılmak isteyen iki kadın, eşleri tarafından öldürüldü.

Kişiler farklı, dehşet aynı

Gün geçmiyor ki ülkemizden kadına yönelik şiddet haberleri gelmesin. Dün Türkiye'nin iki farklı bölgesinde meydana gelen olaylarda 2 kadın hayatını kaybetti. Mekanlar ve kişiler farklı olsa da olaylar aynıydı. Şiddet gördükleri gerekçesiyle ayrılmak isteyen iki kadın eli silahlı eşlerinin kurbanı oldu, öfke kurşun oldu yağdı. Geriye anneleri babaları tarafından öldürülmüş çocuklar kaldı.

Karımı öldürdüm gelin beni alın

ADANA (A.A) Alınan bilgiye göre, Kışla Mahallesi 4477 Sokak'ta oturan belediyeden emekli güvenlik görevlisi Süleyman K. (51), kendisinden ayrılmak istediği için tartıştığı belirtilen eşi Semiha K'ya (51) kızları Merve (16) ve Vahide'nin (14) gözleri önünde av tüfeğiyle 3 el ateş etti.

Semiha K. yere yığılırken, kapının önüne çıkan Süleyman K, 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbarda bulundu. Zanlı, gelen polis ekiplerine teslim oldu. Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen, yüz, göğüs bölgesi ve ayağından yaralanan Semiha K, kurtarılamadı.

Semiha K'nın yaklaşık 3 aydır eşiyle şiddetli geçimsizlik nedeniyle tartıştığı, boşanma davası açtığı, ilk duruşmanın yaklaşık 15 gün önce görüldüğü belirtildi.

Yaklaşık bir hafta önce Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde çalışmaya başladığı bildirilen Semiha K'nın dün aynı mahallede başka bir ev kiraladığı, bugün de eşyalarını toparladığı sırada tartışmanın yaşandığı kaydedildi. Polis merkezine götürülen Süleyman K'nın, eşini çok sevdiği için ayrılmak istemediğini ancak eşinin kendisini boşayıp başka eve taşınmak istemesine dayanamadığını söylediği öğrenildi.

Çiftin, üniversite eğitimi aldığı İstanbul'a gitmek için otobüse binmeye hazırlanırken acı haberi alıp eve dönen oğulları Mete K. (20), komşuları tarafından sakinleştirildi. Çiftin en büyük kızlarının ise Kahramanmaraş'ta üniversite eğitimini sürdürdüğü bildirildi. Cenaze, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

23 yıllık evlilik cinayetle bitti

Yıllardır şiddet gördüğü eşinden boşanmaya çalışan Arzu Odabaş, dün çocuklarını okula bıraktıktan sonra Üsküdar’da 23 yıllık kocası tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Mustafa Odabaş daha önce de karısını bıçaklamış, sadece para cezası ve bir süre ‘yaklaşmama’ cezası almıştı.

Mustafa ve Arzu Odabaş’ın 23 yıllık evliliklerinin son yılları, kavgalar nedeniyle karakol ve adliye koridorlarında geçti. Mustafa Odabaş’ın (50) 2005’te bıçakla yaraladığı Arzu Odabaş (43), boşanma davası açtı. Ancak 4 çocuğunun babasız büyütmemek için davadan vazgeçti. Çiftin arasındaki kavgalar bitmedi. Mustafa Odabaş, silahla tehdit, hakaret ve şiddet iddialarıyla Ümraniye Adliyesi’nde açılan ceza davalarında 9 ay hapis cezası aldı. Mahkeme cezayı erteledi. Mustafa Kocabaş adli para cezasıyla eşine yaklaşmama cezasına çarptırıldı.
Boşanma davaları yeniden açıldı. Mustafa Odabaş, Üsküdar’daki bir akrabasının evine yerleşti. Dün sabah saat 07.30 sıralarında 12 yaşındaki oğlu ile 10 yaşındaki kızını okula bırakan Arzu Odabaş, dönüşte Üsküdar Alemdağ Yolu, 24 numara önünde, Mustafa Odabaş ile karşılaştı. 9 mm çaplı tabancasını çeken Mustafa Odabaş, eşini kurşun yağmuruna tuttu. Arzu Odabaş, göğsüne isabet eden 8 kurşunla ağır yaralandı ve hastaneye kaldırılırken yaşamını yitirdi. Mustafa Odabaş, göreve giden bir polis memurun tarafından yakalandı.
Arzu Odabaş’ın avukatı Neval Balan, çiftin 17 Mart’ta duruşması olduğunu belirterek, “Bu arada, Arzu Hanım’a babasının aldığı evi, Mustafa bey istiyordu. Arzu Hanım’ın babası üç yıl önce, namaza gitti ve kendisinden bir daha haber alınamadı” dedi. Arzu Odabaş’ın ağabeyi Ümit Terzi, kız kardeşinin 3-4 yıldır boşanmaya çalıştığını belirterek, şunları söyledi: “Bu kadar uzun dava süreci olur mu? Her gün dayak yiyordu. Kardeşim o kadar onurluydu ki çocuklarına temizliğe gittiğini söylemiyordu. Kreşte çalıştığını söylüyordu. ”
Yakalanan Mustafa Odabaş, ilk ifadesinde boşanma davaları süren eşi Arzu Odabaş’la tesadüfen karşılaştıklarını söyleyerek “Ne olduğunu hatırlamıyorum. Bana, hakaret etti” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön