HABER

Kısıtlamalar gevşetilince plajlara akın ettiler

Koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesiyle soluğu plajlarda alan Kübalılar, uzun süredir devam eden kısıtlamalar nedeniyle plajlarda zaman geçirmeye çok ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Küba’da 3 ayın ardından korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler gevşetilince plajlar halkın akınına uğradı. Başkent Havana’da 3 Temmuz’da hayata geçirilen normalleşme süreci kapsamında plajlar, yüzde 50 doluluk oranı şartıyla açıldı. Havana’ya 25 kilometre uzaklıktaki El Megano plajına gelenler sosyal mesafeyi koruyarak denizin keyfini çıkardı. Halk plajda güneşin ve denizin tadını çıkarırken, cankurtaranlar da sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.
Havana’da yaşayan Yanet Perez yaptığı açıklamada, “Tüm önlemlere uyarak uzun zamandır karantinada olduğumuz için çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri olan plajlar gibi her şeyin tadını çıkarabiliriz” dedi. Plajda çalışan cankurtaran Yunier Estevez, "Buraya sabah 7’de geldik. Ziyaretçiler geldiğinde onlara dezenfektan sıkıyoruz ve onları yerleşebilecekleri alanlar ile sosyal mesafeyi korumaları konusunda bilgilendiriyoruz" diye konuştu.

Kübalılar kısıtlamalar gevşetilince plajlara akın etti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler