Kışlada bir intihar daha

Siirt'in Baykan ilçesinde vatani görevini yapan Jandarma Er Maşallah T., girdiği bunalım sonucu nöbette tüfeğiyle ile başına ateş ederek yaşamına son verdi.

Kışlada bir intihar daha

Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan 20 yaşındaki Jandarma Er Maşallah T., dün saat 16.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle girdiği bunalım sonucu nöbet tuttuğu noktada silahı ile başına ateş ederek intihar etti. Devlet Hastanesine kaldırılan Maşallah T, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Siirt Devlet Hastanesi Morguna getirilen askerin cenazesine otopsi yapıldıktan sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Van'ın Muradiye ilçesine gönderileceği belirtildi. (DHA)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bir avukat arkadaş geçen yıl askerde yaşadıklarını anlattı. Sırayla yemek dağıtımında, sabah kahvaltısında 1,5 kilo peyniri 300 kişiye yetirmek zorunda kaldıklarını, koşulların ne kadar kötü olduğunu. Kantindeki büsküvilerle idare ettiklerini... Ülke çok zenginleşti, her şey çok iyi diyen yöneticiler, bu ülkenin gençlerinin karnını bile doyurmayacaksanız neden askere alıyorsunuz? Amaç zaten bıktırmak, bunalıma sürüklemek mi yoksa? ASKERLİK ŞARTLARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN VE İYİLEŞTİRİLSİN...
Ya arkadaş ülkemizde bir ton aptal ve devrecilik uygulaması olduktan sonra intihar normaldir... Rütbelilerde devreciliği savunur... 19 yaşındaki çocuk askere gelir gelmez piç devre lakabıyla ezilir büzülür !!! Bizim ülkemiz o kadar acayiptirki şu sözlerimi duyduktan sonra hala devreciliği yada sıracılığın arkasına gizledikleri devreciliği hala savunan insanlar var !!! İdda ediyorum ırkımız gerçekten salaktır....
yeter artık yaa düşürün şu askerliği genç yaşta hayatları mahvediyosunuz...
devlet boktan meselelerle uğraşacağına dönsün de kendi ülkesinde neler neler oluyo bir baksınlar.yazık değilmi gençlerimize.askerlerimize moral vermemiz lazım.çoğu bu sıkıntıyı kaldıramıyor.tabikide kendini öldürmesini tasvip etmiyorum yazık olmuş ama yinede vatanımızı canla başla koruyan kardeşlerimizi abilerimizi düşünmek lazım.lütfen askerlerimiz için bişi yapalım
Profesyonel ordu diye diye dilimizde tüy bitti.Ömründe askere gelinceye kadar silah görmemiş insana 10 ayda 20 ayda savaş teknolojisini öğretmek saçmalık ötesinde saçmalık.
Her şeyden şikayet edin orduda yemekten etmeyin. Mesele yemek, su kıyafet değil orada olan rütbelinin tavırları, egosu ve adaletsizliklerdir. Ayrıca bir çok arkadaşımız orduda sıkı bir yerde ve emir altında olmak yüzünden bunalıma giriyor.
BAKIN BİR KAÇ GÜN ÖNCE BİR ASKERLE KONUŞTUM NÖBET DEĞİŞTİĞİ ARKADAŞI 10 DK SONRA ŞEHİT EDİLMİŞ AMA ŞEHİT HABERİ DUYMUYORUZ İNTİHAR DİYE BİZE YUTTURUYORLARSA ALLAH ÇOLUK ÇOCUKLARINDAN ÇIKARSIN..
Evet askerlik kolay değil elbette abilerimizden kardeşlerimizden duyuyoruz ciddi bir disiplin ve baskı var, yanlız son zamanlarda dahada dayanılmaz hal almaya başladı ki buda bence zorunlu askerliğin kaldırılmasıda halkın desteğini almak için olabilir diye düşünüyorum tabi bu paranoyada olabilir son zamanlarda medyadan takip ettiklerimizi düşünürsek. Ordu tamamen yok edilmek değil asimile ediliyor sanki. üstlerin baskılarına gelince en yukarıdan başlıyor baskı ve sırayla en alta kadar iniyor. yani üstleri suçlamadan önce onlarında üstlerini düşünmek lazım. yani herşey zincirleme gidiyor.
Diğer Haberler