HABER

Kışlık kıyafetler vitrinlerde

Kışlık kıyafetler vitrinlerde

ADANA (İHA) - Sonbaharla birlikte yazlık kıyafetler, vitrinlerdeki yerini kışlık kıyafetlere bıraktı. Geçen yılın etiketlerini taşıyan kışlık kıyafet satışları, sıcakların etkisini sürdürmesi nedeniyle durgun geçiyor.

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, alışveriş merkezlerinin vitrinlerini de kışlık kıyafetler süslemeye başladı. Kazak, mont, kışlık ayakkabı ve botlar; vitrinlerdeki yerlerini aldı.

Giyim mağazası sahibi İlhan Kapucu, kışlık kıyafetlerde geçen yıla oranla fiyat artışı olmadığını belirterek; kazakların 20-90 YTL, montların 44-130, kışlık ayakkabıların 40-119 YTL, botların ise 60-120 YTL arasında satıldığını söyledi. Fiyatların çok uygun olduğunu ve her kesime hitap ettiğini söyleyen Kapucu, bazı ürünlerin fiyatın da ise düşüş yaşandığını kaydetti. Buna rağmen Ramazan Bayramı öncesi durgunluk yaşandığını ifade eden Kapucu, "Ramazan Bayramı'nda piyasanın biraz canlanmasını bekliyoruz. Ancak hava şartları, kışlık kıyafetlerin satılmasını engelliyor. Sonbaharın ortasına gelmemize rağmen havalar soğumadığı için kışlık kıyafet satamıyoruz" dedi.

Bu arada, yazlık kıyafetlerde sezon sonu nedeniyle yüzde 70'lere varan indirimler uygulanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön