HABER

Kız arkadaşını yakarak öldürdü

Kızarkadaşı tarafından terkedilmekle tehdit edilen katil, üzerine benzin döküp, ateşleyip, kapıyı kilitleyip çıktı.

Kız arkadaşını yakarak öldürdü

Kendisini terketmek isteyen kız arkadaşını sadistçe yakıp, kaçamaması için kapıyı üzerine kilitleyen katile ömür boyu hapis cezası verildi.

18 yaşındaki erkek arkadaşı Stewart Blackburn tarafından yakılan 17 yaşındaki Jessica McCagh, korkunç bir şekilde ölürken, konuyla ilgili görülen davada anlatılan detaylar tüyler ürpertecek cinstendi.

Duruşmaya bakan yargıç, Jessica'nın, Blackburn'ün ellerinde korkunç bir ölümle yüzleştiğini, Blackburn'ün insanlık dışı bir acımasızlık sergilediğini söyledi. Blackburn'ün, bu olaydan önce de, Jessica'yı ailesinin yaşadığı evi yakmakla tehdit ettiği ortaya çıktı. Genç adamın, 13 yaşındayken de başka bir eve de molotof kokteyli attığı açıklandı.

Jessica'nın kendisini başka bir kızı öpmekle suçladığı ve terk etmekle tehdit ettiği Blackburn, alkollü bir şekilde, birlikte oturdukları daireye gelince genç kızın üzerine bir litre civarında benzin döktü. Yatakta diz çökmüş kızı, elindeki çakmakla bir ateş topuna çeviren Blackburn, odayı kızın üzerine kilitleyip, "Jessica öldü" diye bağırarak olay yerinden kaçtı.

Jessica'nın komşusu Ricci Foreman, yan daireden gelen patlamaları duyup, odaya girdiğinde, yanmakta olan kızı görüp, bir akvaryuma doldurduğu sularla kızı söndürmeye çalıştı. Vücudunun yüzde 85'i yanık halde hastaneye kaldırılan genç kızın, burada hayatını kaybederken, ölmeden önce babasına "Ölmek istemiyorum baba, seni seviyorum" dediği öğrenildi.

Geri Dön