HABER

Kızgın esnaf, Ecevit'i hesap vermeye çağırdı

KIRŞEHİR (İHA)- Kırşehir'in Kaman İlçesi'nde ekonomik kriz nedeniyle iflas eden bir esnaf, Başbakan Bülent Ecevit hakkında 'görevini ihmal' ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Kaman'da esnaflık yapan Hazım Tosun isimli vatandaş, hastalığı nedeniyle Türkiye'yi ekonomik dar boğaza sürüklediğini düşündüğü Başbakan Bülent Ecevit, hakkında 'görevi ihmal' gerekçesiyle Kaman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yaptı. Hazım Tosun isimli vatandaşın, Başbakan Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan hakkında daha önce de suç duyurusunda bulunduğu ancak mahkemenin dosyayı iade ettiği öğrenildi. İflas nedeninin Ecevit'in hastalığından kaynaklandığına inanan Kamanlı Hazım Tosun, açtığı ilk mahkemeden sonuç alamadığını, bu yüzden 2. davayı açmak zorunda kaldığını belirtti. Hazım Tosun, ülkeyi uzaktan kumanda ile yöneten bir başbakan istemediğini belirterek, "Bilindiği gibi 19 Şubat 2001 tarihinde MGK toplantısında meydana gelen açıklamadan dolayı Başbakan Bülent Ecevit, ülkemizi eşi benzeri görülmemiş bir ekonomik sıkıntıya soktu. Başbakan, ülkeyi IMFye teslim etmiştir. Başbakan Bülent Ecevit'in son hastalığı ise her şeyin üstüne tuz biber ekmiştir. Ekonomik dengeler alt üst olmuştur. Müteşebbisler, esnaflar, yatırımcılar, işçiler, memurlar alım gücü olmadığından ayakta kalamaz ve yaşayamaz olmuştur. Halkımız uzaktan kumandalı bir başbakan istememektedir. 'Avurupa Birliği'ne gireceğiz' deyip de Türk emeklisini, maaş kuyruklarında öldürenlerin hesap vermesini istiyorum. İşadamlarının fabrikalarının kapatılmasını, ekonomiye katkıda bulunan, yüklü miktarda vergi ödeyen bankalara el konulmasını, esnafların tek tek işyerlerinin ekonomik sıkıntıdan dolayı iflas etmesini, euro ve doların dengesiz yükselmesini, işsiz sayısının milyonlara ulaşmasını, insanları bunalıma sürükleyip intihar etmesinin hesabını ülkenin başbakanı olarak millete vermesini ve cezalandırılmasını bekliyorum. Abdullah Öcalan'ın idam edilmesi istiyorum. Halkımıza çektirdikleri eziyet, zulüm ve çilenin cezasız kalmaması için suç duyurusu yapma gereği doğmuştur" dedi.

Öte yandan, Başbakan Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan hakkındaki ilk suç duyurusunda sonuç alamayan Hazım Tosun, Türkiye'de Ecevit hukukunun geçerli olduğunu belirterek, Türk halkının bilinçli olması gerektiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön