HABER

Kızılay Genel Başkanı Küçükali, sel bölgesinde

DİYARBAKIR (İHA) - İncelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'ne gelen Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, 20 bin battaniye ile bin 500 çadır gönderildiğini belirterek, özellikle bölgeye yeni giysilerin gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Bölgede yaşanan sel felaketinden sonra yaralar sarılmaya devam ediliyor. 3 kişinin hayatını kaybettiği Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'ne gelen Kızılay Genel Başkanı Küçükali, bölgeye bin 500 çadır ve 20 bin çadır gönderildiğini kaydederek, şu ana kadar 15 bin kişiye gıda yardımı dağıtıldığını belirtti. Bölgeye acil olarak giysi gönderilmesi gerektiğini söyleyen Küçükali, "Bu bölgeye acil olarak giysi yardımında bulunulması gerekir. Bölgeye kullanılmış malzeme yerine yeni giysilerin gönderilmesi gerekir. Afet bölgesinde kurulan kriz merkezleri her türlü sıkıntıyı gidermek için 24 saat çalışıyor. Özellikle kaymakamlarımıza, belediye başkanımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin göstermiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim " dedi

Kızılay tarafından gönderilen yatak ve battaniyelerle Aygaz Bölge Müdürlüğü tarafından gönderilen 50 katalitik soba da çadırlara dağıtıldı. Çadırda kalan 80 yaşlarındaki bir kadının gözyaşlarını silen Genel Başkanı Tekinali, Kızılay seyyar mutfaklarında çıkarılan yemekleri de kontrol etti. Çadırlarda kalan vatandaşlarla bir süre görüşen Tekinali, daha sonra Batman'a hareket etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön