HABER

Kızılay'a 40 bin kurban bağışı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, geçen yıl 19 bin civarında kurban bağışı aldıklarını, bu yıl ise 40 bin civarında kurban bağış topladıklarını söyledi.

Küçükali, Türk Kızılayı olarak bu yıl kurban bağışında dördüncü yıllarını tamamladıklarını belirterek, ''Vekaletle bize kurban bağışı yapan herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Bize verilen bu destekten dolayı mahcup olmamak için kurbanları en iyi şekilde kesmek ve görevimizi yerine getirmek için çaba harcadık'' dedi.

Türk Kızılayı olarak kurbanda ortaya bir model koyduklarını, dertlerinin bu modelin ülkede uygulanması sonucunda fukaranın hakkı olan etin insanlara ulaşması olduğunu vurgulayan Küçükali, ''Modelimizde öncelikle kurbanlar, Et Balık Kurumu kombinalarında veteriner hekimlerin kontrolünde kesildi. Kasapların hayvanların haklarına riayet edip etmediği, kurban kesebilecek nitelikte olup olmadıkları kontrol edildi. Diyanet İşleri Başkanlığından aldığımız din görevlisi de dini vecibeleri yerine getirip getirmediğimizi denetledi. Bir kişi de bize vekalet veren insanların isimlerini tek tek okuyup kasaba vekalet verdi. Bunları yerine getirip getirmediğimizi de noter kontrol etti'' dedi.

-BAĞIŞ SAYISI İKİ KAT ARTTI-

Küçükali, geçen yıl 19 bin civarında kurban bağışı aldıklarını, bu yıl ise 40 bin civarında kurban bağış topladıklarını belirterek, ''Geçen yıla göre bağış sayımızı iki kat artırdık. Bu yılki 40 bin hissenin içinde önceki yıllarda kurbanlarını bize verip de vefat edenler için kestiğimiz bin civarında hisse de var'' diye konuştu.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön