HABER

Kızımın bebeğinin kolunu kırınca öldürdüm

Cinayet zanlısı: "Bir kızım öldü, diğerini benden uzaklaştırdılar, kocam da dövüyordu, olay günü de işten atıldım"

Kızımın bebeğinin kolunu kırınca öldürdüm

Konya'da 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nu boğarak öldürdükten sonra sobada yakan cinayet zanlısı komşu kadın, ölen kızının oyuncağının kolunu ikiye ayırdığı için Beyza'yı öldürdüğünü söyledi.

4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun öldürülmesi ile ilgili Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davasının 3. duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Kezban U., Beyza'nın ailesi, yakınları ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, ilk kez cinayet zanlısı Kezban U.'yu dinledi. Kendisini savunan sanık, "Benim 2008 yılında kızım öldü, çok yıprandım. Sonra diğer kızım hastalandı, kocam da dövüyor, kötü davranıyordu. Sinir hastası oldum. İlerleyen günlerde de sinir hastası olduğum için kızımı benden

uzaklaştırdılar. Olay günü her şey üst üste geldi. İşten atıldım, markete gitmiştim, Beyza ile orada karşılaştım. Ben marketten çıkınca, Beyza da peşimden eve kadar geldi, içeri girdi. Ölen kızımın oyuncak bebeğini alan Beyza, bebeğin kolunu ikiye ayırdı. Koştum tokat attım, orada öldü" dedi. Kızının ölümünü sanığın ağzından duyan anne Asuman ve baba Seyit Çökekoğlu, "Ne istedin kızımızdan" diyerek ağladı.

CESEDİ SOBADA YAKTIĞINI KABUL ETMEDİ

İfadesine devam eden sanık Kezban U., "Beyza'nın öldüğünü fark ettikten sonra ne yaptığımı bilmiyorum. Çocuğa karşı hiçbir düşmanlığım yoktu, her şey üst üste geldi" şeklinde konuştu. Mahkeme heyetinin 'Poliste cesedi sobada yaktığını söylemişsin, ne diyorsun?' sorusunda Kezban U., "Ne yaptığımı hatırlamıyorum ama öldürdüm biliyorum" cevabını verdi. Sanık, daha sonra kendi yazdığı ve içinde savunmasının yer aldığı mektubu mahkeme heyetine verdi.

Mahkeme, Adli Tıp'tan raporların beklenilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Duruşmada sürekli ağlayan Kezban U., duruşma çıkışında Beyza'nın annesi 5 aylık hamile Asuman Çökekoğlu'nun tepkisiyle karşılaştı. Anne Asuman Çökekoğlu sinir krizi geçirerek bayılırken, sanık da, "Keşke ölseydim" diyerek bayıldı.

Konya'nın merkez Meram ilçesinde 30 Nisan sabahı evlerine yüz metre uzaklıktaki marketten ekmek ve yumurta alan 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu, dönüşte kaybolmuştu. Konya Cinayet Bürosu dedektiflerinin 33 gün süren çalışmasının ardından "Beyza'yı evinin önüne kadar bıraktım" diyen ve aramalara katılan komşu Kezban U.'nun çocuğu öldürerek sobada yaktığı kanaatine varılmıştı. 2 çocuk annesi Kezban U., 25 Aralık 2008 tarihinde ölen kızı sebebiyle Beyza'yı kıskanıp çocuğu kaçırdıktan sonra kızının

oyuncaklarıyla oynamadığı için öldürdüğünü itiraf etmesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön