Koç burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Koç burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Koç burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Koçlar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunayda isteklerimizi herkese kabul ettireceğimizi düşünürüz. Oysaki iş hayatında veya ailevi konularda risk almamakta yarar var. Çünkü arzu ettiğimiz karşılığı göremeyebiliriz. İş sorumluluğu, disiplini çok önemlidir. Bunları hafife almamak gerekiyor. Gerçekten güvendiğiniz ve sağlam olduğunu düşündüğünüz projeler için size destek verilir. Hayalci olmayacağız. Her yönüyle şartlara bakmak gerekiyor. Bir borca girilmişse, ödemelerin düzenli yapılmasında yarar var. Bir adım atarken, onun sorumluluğunu almak gerekir. Tabii ki kimseye bağımlı olmayacağız. Birey olarak, iş-ev arasındaki düzenin sağlanması, idealist olunması, birilerine güvenip yola çıkılmaması, har vurup harman savrulmaması gerekiyor. Bu durum her ne kadar sıkıcı olsa da, bir şeyleri kendi başınıza başarmanın size yaşatacağı haz duygusu her şeye değerdir.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY

17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, sabır ve direncin, kararlılık ve sorumluluk bilincinin iş veya toplum hayatındaki önemini vurguluyor. Siz bir işe başlamak, başlanan bir işi başarıyla sürdürmek, bundan maddi ve manevi anlamda güç elde etmek istiyorsanız, bu Yeniay size destektir. İlişkide sadakat, iş ve ailevi konularda görev duygusuyla hareket, genelde azim ve sabırlılık önemsenecek. Bir işi toplum önüne çıkarmak, projelendirmek, insanlara sunmak, ileriye dönük hedefler belirlemek, bir grupta yer almak adına bu Yeniay gayet olumludur. Demek ki, bir yanıyla sorumluluk yüklüyor ancak başarılı işler ve adımların atılması için sizi yüreklendiriyor.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI
31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, kendimizi en güçlü şekilde ifade etme arzumuzu işaret ediyor. Bugüne dek, dostlarımız, toplumun bizden beklentileri, eşin dostun, ihtiyaçları derken, kendimizi ihmal etmişiz. Sosyal dünyada insanlarla bağlantılar kurmuşuz, onlarla bir arada olmuşuz. Bundan fayda görmüşüz veya görmemişiz. Artık bunların önemi bir yere kadar. Şimdi kendi ihtiyaçlarımız, kendi yaşamak istediklerimiz kıymetli hale geliyor. Bu tutulmanın görünümleri, aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konular, yaratıcı becerilerimiz, hobilerimize ayrılan zamanı ve önemi gösteriyor. Tabii ki toplumdan uzaklaşmayacağız. Ancak kendimizi de önemseyeceğiz. Belki bu halimiz, birileri tarafından tuhaf bulanacak, gerginlik yaratacak. Fakat böyle yapmazsak, kendimizle çarpışacağız, gelişemeyeceğiz ve mutsuz olacağız. Kendinizi düşünmeniz bencillik değil, bilakis çok daha verimli, çok daha etkili projeler, güçlü dostluklar, başarılı işler çıkarmamız için farkındalık kazanmak halidir. Bundan memnun olmayan insanlar varsa, asıl onlar bencillik yapıyordur.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Koçlar 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, ailemiz, sosyal yaşantımız ve aşkın önemini vurguluyor. Her ne kadar başımıza buyruk hareket etmek istesek de, bu Tutulmada duygular, hayaller çok fazlasıyla etkili. İlişkilerimizde, proje ve planlarımızda mantığın sesinden ziyade duygularımıza kulak vereceğiz. Ailemizin bize ihtiyacı varsa, sevgilimiz veya çocuğumuzun bizden beklentisi varsa, bunu görmezden gelmeyeceğiz. Bu yüzden hassasız. Bu Tutulma iş hayatındaki sorumlulukları, yapılması gerekenleri ve sizin bunu ciddiye almanızı söylüyor. İster istemez işin içine duygular giriyor. Fedakarlık, empati ve başkalarının hayatımızdaki önemi artıyor. Yaşadığımız toplum ve içinde bulunduğumuz şartlar da hesaba katılınca, bir yanıyla hedefe yönelik şekilde işlerimize bakacağız, diğer taraftan başkalarını memnun etmenin hazzını duyacağız.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

Sevgili Koçlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatından finansal konulara kadar hiçbir şeyin mükemmel gitmediğini düşünmeye neden olur. Sanki her şey ters gidiyor gibi gelir. Bu biraz da bizim kendimize acımak duygumuz veya her şeyi eleştirmeye dönük tavrımızdır. Böyle bakmayı doğru buluruz. Oysaki bu Dolunayda, daha ılımlı olmak gerekiyor. Çünkü keskin sirke küpüne zarar demişler. Hayat bu, bazen zorluklar, terslikler olabilir. Bu demek değildir ki, böyle gidecek, her şey berbat olacak. Böyle düşünemeyiz. Sizin bu Dolunayda, önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Buna göre bir yol haritanız olmalı. Hem şikayet edip, hem eleştirip, hem kendimizi üzersek, fiziksel ve ruhsal anlamda yorgun düşeriz. Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve yakında burcunuza geçiş yapacak. Merak etmeyiniz, bugün yoluna koymakta zorlandığınız işleri daha hızlı şekilde halledeceksiniz.

BALIK BURCUNDA YENİAY

17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, işlerinizi disiplinli bir şekilde düzenlemenizi, durumunuzu derinlikli olarak ele almanızı sağlıyor. Hiçbir şey gözünüzden kaçmayacak. Nasıl bir işte çalışıyor ve toplumda yaşıyorsunuz, her şeyin farkındasınız. Geçici işler yerine kalıcı olanı tercih edeceksiniz. Abartmadan, gerçekçi bir şekilde durumuna bakarak, ne istediğinizi bilerek ilerleyeceksiniz. Bu Yeniayda geleceğe dönük, gelişime odaklı ve başarmak adına isteklisiniz. Bir iş fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Verilecek karar iki hafta içinde gelişir ve arzu ettiğiniz sonuca ulaşır. Hedefe odaklandığınızda elinizden hiçbir iş kurtulmaz. Gerektiğinde hırslanarak her türlü engelin üstesinden gelecek gücünüz var. İsteyin ve elde edin.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, her ne kadar bir ikilemin göstergesi olsa da, yönetici Venüsün bugün Boğa burcunda seyrine başlaması ilişkide sorunların güven-saygı-sevgi çerçevesinde çözülmesini sağlayabilir. Belki de sizin varlığınız, eşiniz için her anlamda değer taşıdığı için tartışmadan uzak durabilir. Siz de aynı şekildi buna gönüllü olabilirsiniz. Tabii ki Terazi dolunaylarında kendi isteklerimizden ziyade başkalarını düşünmek zorunda kalabiliriz. Bu da bizi rahatsız eder. Evet sıkıntılar olsa bile, bir çatışmaya dönüşmeden sorunları mantıklı şekilde konuşursak çözüme ulaştırırız. Şu sıralarda Merkür burcunuzda geriliyor. Bu zaten acil kararların alınmaması, her durumun analiz edilmesi, hızlı çalışan zihnimizin bizi yanlışa sürüklememesi için bilinçli olmayı işaret ediyor. Bu kolay mı? Eğer istersek başarılı olabiliriz. Siz kendinize göre düşünüyorsunuz. Fakat sorunların kaynağında neler yatıyor, ona bakmalıyız. Bencilce düşünemeyiz, problemleri de görmezden gelemeyiz. Bu iş hayatında da, çocuklarımızla ilgili konularda da ve aşka yaklaşım biçimimizde önem taşıyor. Maddi konularda bu Dolunayda bir çözüm bulmak, en azından paramızı uygun şekilde kullanmak mümkündür. Konfora düşkünlük artacaktır. Ayarını bilirsek sorun çıkmaz. Kişisel kararlarınızı lütfen yeniden ele alınız. Dereyi görmeden paçaları sıvamayınız. Evlilik, boşanma veya ilişki mevzularında başkalarının bizden beklentileri ile bizim isteklerimiz arasındaki dengeyi akıllıca sağlamalıyız.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar, 16 Nisan saat 04:57 burcunuzda doğacak Yeniay, ailenizi ilgilendiren konularda yapılacak yenilik, üzerinde düşünülmüş planların yürürlüğe konulması, sizi siz yapan cesaret ve doğallığınızla ilerlemenizde kuvvettir. Aşk hayatında aşırı güvenle sizi dolduran, canlandıran, renklendiren bu Yeniay, bir yanıyla da güven, saygı ve sevginin önemini vurguluyor. Diyebiliriz ki, sadece aşk yetmiyor. İş hayatıyla ilgili konularda da etkili olacak bu Yeniay, disiplinli çalışmanın, işinize dört elle sarılmanın ve işverenlerle olan güçlü temasın da önemini vurguluyor. Maddi konularda da etkili olan bu Dolunay, paranızın kıymetini bilmenizi, biriktirmenizi, ekonomik düşünmenizde de etkili oluyor. Merkürün burcunuzdaki geri hareketi sonlandığı için, sizler bu Yeniayda daha önce girişimde bulunduğunuz veya bir nedenle yavaşlamış olan işlerinizi düzene koyabilmenizi sağlıyor. Çevre değişikliği, yakınlarınızla ilgili konular, çalışma ve sağlıkla ilgili meseleler şimdi hızlanarak yoluna giriyor.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY

30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, kendi kazancımız dışında kaynaklara yönelme ve onlardan yararlanma arzumuzu işaret ediyor. Bu mirastan yararlanmak, düşük faizli kolayca ödenecek bir kredi çekmek, bize destek verecek kişilerle bağlantı kurmak şeklinde bir hedefin göstergesidir. Vermekten ziyade almaya dönük bir istektir. Karşı cinsi etkilemek, cinselliğimizi kullanarak onu kendimize bağlamak arzusu yoğundur. Kaybetmeyi göze alamayız. Kazanmak için elimizden geleni yaparız. Fakat bu Dolunayda, işler umduğumuz gibi gitmeyebilir. Bu riski göz önüne almak lazım. Bize destek vermeyebilir, aksine bizden talepte bulunabilirler. Elimize geçeni bölüşmemiz söylenebilir. Sevgilimizi etkilemek kolay olmayabilir. Onun için biz önce kendi başımızın çaresine bakmalıyız. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. İş hayatı ve sorumlulukları hatırlatıyor. Canla başla, disiplinli, ciddi şekilde mücadele etmeliyiz. Eğer istersek kimseden talepte bulunmadan kendi yolumuzu çizebiliriz. İletişimde bulunarak, yazışarak, konuşarak, çevremizle bağımızı güçlü tutarak, bilgimizi-tecrübemizi göstereceğimiz işlere yönelebiliriz. Bu davranışımız, bu gayretimiz, bu bakış açımız boşa çıkmaz ve önemli bir fırsat yakalayabiliriz. Bu anlamda Temmuz-Kasım arası gayet olumludur. Onun için şu sıralarda özellikle iş ortaklıklarında, ilişkilerde, yatırım, hukukla ilgili konularda tedbirli olun.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 15 Mayıs saat 14:48 Boğa burcunda doğacak Yeniay finansal konularda şans verir. Berekettir ve işlerin açılmasını sağlar. Planlanan işler, ticari ve yatırımla ilgili projelerin yürürlüğe konmasında destekleyicidir. Kazancınız ve kaynaklarınızı uygun alanlarda değerlendirir, çıkarlarınızı kollarsınız. Eğer kafanıza bir şeyi koymuş, elde etmek için uygun bir zaman bekliyordum diyorsanız, işte size en uygun zaman. Elinizden bir şey kurtulmaz, elde edersiniz. Bu Yeniay, ihtiyaçların karşılanmasında size olanaklar sunacak. Sabırlı, son derece kararlı, azimli şekilde işinize odaklanacaksınız. Yeniayın yöneticisi Venüs birkaç gün sonra Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, ailemiz kutsal değerimiz ve onların varlığı baş tacımız. Aynı şekilde yuvamız, geleceğimiz bizim için kıymetli. Bu nedenle Yeniayda, ailenizle olan ilişkinizin özünde sizin maddi ve iş başarılarınız kriter olarak kabul edilecek. Siz eğer kendi ayaklarınızın üzerinde duruyor, kendinize yettiğiniz gibi, ailenize de destek veriyorsanız kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Zaten bu Yeniayda Koçların hırslı oluşunun en önemli nedeni, para ve güç sahibi olmak içindir.

YAY BURCUNDA DOLUNAY

29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, neyi ne kadar bildiğimizi ve başkalarının bunu ne kadar önemseyip önemsemediğini görmek ve göstermek isteyeceğiz. Tabii ki takdir edilmeyi bekleriz. Fikirlerimizi farklı ve sıra dışı şekilde ifade etmekten hoşlanırız. Dolunayın görünümleri, bir grupta-mekanda-yolculukta-seminer veya özel bir ortamda paylaşımda bulunmanın işaretçisidir. Enerjimizi en doğru ve yararlı şekilde kullanmamızda Mars-Kova etkisi faydalı olacaktır. Bu bir yarışma, rekabet, herkesin yararına olacak bir aktivite de olabilir. Kendinizi test edersiniz. Merkür-İkizler seyri zihninizi hızlı öğrenmeye, cevap vermeye, merak ettiğiniz konuları öğrenmeye teşvik eder. Daha çok insanla temas ederek, sosyal medyayı kullanarak, konuşarak, yazışarak birçok insana ulaşabilirsiniz. Biliyorum değil, öğreniyorum cümlesi size ışık olacaktır. Bu Dolunay aşk hayatınızı canlandıran, yeni bir tanışma, paylaşımda bulunma, kendinizi geliştirme yolunda heyecan vericidir. Bir davet, etkinlik, sunum, yenilik, ürün veya tanıtım için uygun bir zamandır. Daha önce başlanmış bir işin sonucunu görme vaktidir.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak Yeniayda, iş veya farklı bir nedenle yeni bir çevrede yaşamak isteyebilirsiniz. Sözgelimi, bir eve taşınabilir veya iş yeriniz değişebilir. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yaşanır. Eğitmenlik, ilginizi çeken bir konuyla alakalı bilgilenmek, iletişime dönük aktiviteler ve seyahatler gündeminizde yer alır. Aile işinde çalışmayı veya aileleri ilgilendiren bir iş kurmayı düşünebilirsiniz. Planlanan yeniliklerin maddi açıdan getirisi veya zorlayıcı tarafları gözden geçirilmelidir. Hayalci düşünülmemelidir. Eğer şartlar arzu ettiğiniz gibi değilse veya karar vermekte zorlanıyorsanız, kafanızda soru işaretleri varsa acele etmeyiniz, duygusal düşünmeyiniz. Çocuklarla ilgili konularda, aşk hayatınızla ilgili meselelerde, aileye ait her konuda aklımız başımızda olmalıdır. Uzun vadeli olana yönelmek, yaratıcı düşünmek bu Yeniayda son derece önemlidir.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, hem kişisel ihtiyaçlarımızın farkında olmamız hem de dış dünya ile bağımızı güçlü tutarak sorumlu bir birey gibi davranmamız gerekiyor. Hayat bizi ister istemez büyütüyor, olgunlaştırıyor. Buna kayıtsız kalamayız. Mars gökyüzünde geriliyor. Yöneticiniz size hedef belirlemenizi, daha önce verilmiş kararları tekrar gözden geçirmemizi söylüyor. Görünen o ki, bu Dolunayda işimiz kolay değil ancak başaramayız diye bir şey yok. Şimdi ufak tüyolar vereyim. Bunlar size yardımcı olur. Sorumluluklar öncelikle kıymetli. Yaptığımız işten, attığımız adımdan emin olmamız, kendimize bir yol çizmemiz lazım. Belki çalışıyoruz belki de evde yaşamını sürdüren biriyiz. Hiç fark etmez. Duygusallık bir yere kadar. Gerçekçi olmak vaktidir. İşinizde yükselmek, eğer bir problem varsa bunu çözmek için o meşhur inisiyatif alma özelliğinizi kullanmalısınız. Canla başla çalışmalı, işimize sarılmalı, iş ortamını ciddiye almalı, hayatın bir oyun olmadığını bilmeliyiz. Maddi ve manevi anlamda çıkarlarınızı en iyi siz koruyabilirsiniz. Tabii ki hak ettiğimiz ne ise onu alacağız. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Ancak siz de, gerçekçi olun. Demek ki bu Dolunayda plan ve projelerimizi, hedefimizi belirleyeceğiz, neler yapabiliriz onu düşüneceğiz. İşimize önem vereceğiz. Birey olarak hem kendimize hem başkalarına olan sorumluluğumuzu unutmayacağız.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Koçlar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması önümüzdeki bir yıllık süreçte ailevi, yuvanız, çocuk sahibi olma veya çocuklarınızla ilgili konularda etkilidir. Şu andaki şartlar güvence-sorumluluk olgularını bir hayli vurguluyor. Ev sahibi olmak, ailelere yönelik işlerde çalışmak, yuva kurmak, aile olmak, ailenin büyümesi gibi. Bütün bu gelişmelerin ardında yatan gerçek, güvence arzusu olacak. Çocuk sahibi olmak, çocuklara yönelik bir alanda çalışmak, farklı bir şeyler yapmak ihtiyacı yine bu tutulmanın özünde yer alıyor. Doğum haritanızda bu tutulmayı destekliyorsa yavaş yavaş bu değişimler gerçekleşecektir. Korkular, hepimizin içinde az veya çok miktarda vardır. İnsan ayağını sağlam yere basmak ister. Tutulmanın işaretleri gösteriyor ki, korkuya kaygıya neden olan durumlar çözüme kavuşacak, farklı bir çıkış yoluyla halledilecek.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI

27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, her ne kadar hedeflerin tekrar gözden geçirilmesi, objektif düşünülmesi, belirsizliklerin kafamızı karıştırmasına izin verilmemesi anlamı taşısa da, bu pek kolay değil. Çünkü Mars geri hareketi iki ayrı burçta etkili olurken zaten kariyer, toplumsal yaşam, mesleki konular da gündem maddemizde yer alıyor. Tabii ki Koçlar için parasal kazanç da çok önemli. Hani bir yol, bir çözüm aranıyorsa bunun en önemli nedeni, para olgusudur. Uranüs-Boğa burcunda ileri-geri hareketleriyle zaten finansal konulara yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Piyasanın durumu, yaşadığımız toplum, kazanç-kayıp bileşkesinin önemini anlamamız gerekiyor. Bu Tutulma, kazanç sağlamayan, zamanımızı boş yere alan ve bizi bir yaprak misali sürükleyen her şeye ikaz ışığı yakmasıdır. Tutulma dön ve bak, ya sen eleyeceksin bunları ya da ben görmeni sağlayacağım yanlışları diyor. Demek ki, inatla sürdürdüğümüz ve bir türlü kabullenmediğimiz gerçekleri görmek zorundayız. Bu sayede toplumsal ilişkiler, ekip çalışmaları, dostluklar, hedef ve geleceğe yönelik düzenlemeler gerekiyor. Biz ne kadar kendimize odaklansak da, gelişen durumlar bize yarayacak faydalı bitişlerin ardından başlayacak yeni başlangıçların habercisi oluyor.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili Koçlar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması sadece aşk hayatımızla ilgili değil, finansal çıkarlarımızı gözetmek, iş hayatında başarılı olmak ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirerek hedefimize varmak yönünde önem taşıyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri henüz kafamızın içindeki yenilikleri dış dünyada ortaya koyamadığımızı, somut ve sağlam bir şekilde iş hayatımızı yerine oturtamadığımızı, bir şeylerin henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Başlanan girişimler, projeler henüz yürürlüğe konamıyor veya istediğimiz gibi ilerlemiyor olabilir. Toplum önüne çıkartmak, kabul etmek, tamam demek için özellikle ay sonuna kadar beklememiz gerekebilir. Bu bekleyiş tabii ki kolay değil. Gerginlik yaratıyor. Özelikle aşkta, finansal konularda iletişim ve geçmişe dönük meseleler sizi yoruyor. Bir şeyler yapmak isterken karşınıza engeller çıkıyor. Bu yüzden gerginsiniz ve bir o kadar da halletmek için heveslisiniz. Lütfen egonuza yenik düşmek yerine, abartılı karar vermekten kaçınınız. Bütün bu meseleler ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar. İnatlaşmak size bir şey kazandırmaz.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, biraz hassasiyet yaratıyor. Mücadele etmekten yorgunuz desek daha doğru olacak. Bazen nasıl da hayal kırıklığı yaşıyoruz. Oysaki gereksiz şeylerin üzerinde durduğumuzun ve kendimizi üzdüğümüzün farkına varmıyoruz. Biz böyle üzülürsek, içimize atarsak, her şeyi kafamıza takarsak nasıl ayakta duracağız. Gelin bugün işlerimizi elden geldiğince iyi organize edelim. Hesabımızı bilelim. Aşırı çalışıp kendimizi harap etmeyelim. İlişkimizde veya iş hayatında sorunlar varsa ve son günlerde bir şeyler canımızı sıkıyorsa, bunun nedenleri üzerinde duralım. Bu problemin kaynağına bakarsak, çaresini de buluruz. Gözümüz açık olsun. Bizi üzmelerine izin vermeyelim. Sağlığımızı önemseyelim. Her nefeste bir fırsat vardır diyerek her güne adım atalım. Evet bugün duyarlıyız. Her şeyi bırakıp gitme arzumuz yoğun, alınganız, başkalarının değerimizi bilmesini istiyoruz. Ancak böyle olmuyor diye, pes etmek yok. Dinlenme molaları, beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek aktivitelere yönelmek faydalı, kimse için kendimizi kurban etmemek gerekiyor.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, yöneticisi Merkürün de Başak burcundaki desteğiyle gayet yararlıdır. Sizin, görev ve sorumluluk konusunda hayli dikkatli ve detaylı çalışmanızı, inandığınız bir işe kendinizi adamanızı sağlar. İş veya günlük yaşamda yoğunluk fazladır. Ancak rahatlıkla bunların altından kalkarsınız. Bu Yeniay, sizi memnun etmeyen, hayal kırıklığı yaratan veya angarya oluşturan ne varsa, bunları düzenlemek, yenilemek, verimli hale getirmek için uygundur. İş tercihleri, görüşmeler, sağlığınız, kişisel bakımınız ve finansal çıkarlarınızı gözden geçirerek karar vermenizde etkilidir. Bu Yeniayda önemli olan, yaptığınız işten haz duymanız, maddi anlamda doymanız, kendinizi iyi hissetmenizdir. Eğer bu yoksa, bu Yeniayda yeni kararlar verirsiniz. Bu ters gidişe bir dur diyerek seçimde bulunursunuz. Bu anlamda, 16, 21, 22, Eylül tarihleri olumludur. Bu tarihlere göre işlerinizi ve görüşmelerinizi, sağlık kontrollerinizi yapmanız yararlı olur.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

25 Eylül saat 05:52 burcunuzda oluşacak Dolunay, daha önce isteklerimizi başkalarına ilettiğimiz halde eğer karşılık bulamadıysak bugün harekete geçerek dile getireceğiz. Ne olursa olsun gibi bir cümle belki sarf etmeyeceğiz ancak her şeyi bir başkasının eline de bırakmayacağız. Duygularımızı açık ve net dile getirmenin dürüstlük olduğunu düşüneceğiz. Tabii ki birileri hoşnut olmayabilir fakat size önem veren kişiler bu halinizi dikkate alacaklardır. Dolunayın bazı görünümleri bunun işaretçisidir. Özellikle partneriniz ve ilişki mevzularında bu iyiye işarettir. İçgüdüsel bir şekilde duyguların zirve yaptığı bir gündeyiz. Tabii ki ayarını da bileceğiz. Ben bunu istiyorum, senin beklentin nedir diyerek sorarsak, böylece karşı tarafın da niyetini öğrenmiş oluruz. Dolunayda dikkat edilecek husus, ciddiyetin bir hayli yüksek oluşudur. Tamam biz duygularımızı, niyetimizi açıklarız da, karşı taraf belli bir sınır koyabilir ve sorumlulukları hatırlatır. Sen de şunlara dikkat et, şöyle sorumluluklar var diyerek hatırlatmada bulunur. Bu işverenle görüşmelerde, iş yaptığınız kişilerle, iş görüşmelerinde etkilidir. Siz talebinizi iletirsiniz, onlarda kendi beklentilerini söylerler. Burada önemli olan eş, iş veya dış dünya ile olan her türlü ilişkimizde dengeli hareket etmeyi bilmek, ancak kendi arzularımızı da dile getirmektir. Tartışmadan, uzlaşıyla, karşılıklı ılımlı yaklaşımlarla bir sorun çıkmadan günü geçirebiliriz.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticisi Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi nedeniyle evlilik başta olmak üzere, iş ortaklığı, finansal durum ve kariyer hayatınızla ilgili konularda tekrar bir gözden geçirme, karar vermeden önce duruma iyice bakma yönünde önem taşıyor. Evet Yeniay, yenilik deriz ama bu Yeniayda biraz önce saydığım konularda hayati bir karar vermek doğru olmayacak. Bu Yeniayın geri hareketle örtüşmesinin aslında önemli bir faydası var. Böylece beraberliğin hayatımızdaki etkisini, önemini kavrayacağız. Bir test gibi düşünebiliriz. Ne kadar güçlü, ne kadar güvenilir ve göze çarpan önemli noktalar nedir? Bunlara bakacağız. Böylece yanlış bir karar vermeyeceğiz. Yeni bir ilişkiye başlamışsak, çok daha özenli ve dikkatli olacağız. Her yönüyle karşımıza çıkan kişiye bakacağız. Evlilik, boşanma konularını bir daha gözden geçireceğiz. Kontrat, sözleşme, ortaklıklar, iş hayatımızı ilgilendiren meselelerde ilerleme sağlayamadığımızda bunu olumsuz görmeyiniz. Çünkü bazen hayat bizi bir yanlıştan korur veya bir güzelliğin kıymetini daha iyi anlamamız için bize zaman tanır. Bu açıdan bakmak hakikaten faydalı olacaktır.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Venüs iki ayrı burçta geriliyor. Parasal konularda başkalarının hayatımızdaki yeri ve önemini maddi-manevi anlamda gözden geçireceğiz. Bu Dolunay, değerlerimizin farkına vardıracak bizi. Birilerinin desteğiyle ayakta kalan ve böyle yaşamayı tercih edenler için bu durum hoş olmasa gerek. Aynı şekilde biz de bunu dile getirebiliriz. Sözgelimi bir mirasın, bir paranın, malın mülkün, ortaklaşa bir şeylerin pay edilişinde uğradığımız haksızlıkları veya bekleyip de göremediklerimizi ifade ederiz. Bu Dolunay daha önce alınmış kredi borçları, ödenmemiş vergiler, dikkat edilmemiş hesapların gündeme gelmesidir. Ne alacağımızı vereceğimizi düşünürken, nerelerde yanlış yaptığımızı, parayı kazanma ve harcama alışkanlıklarımızı da gözden geçirelim. Kimlere güveniyoruz, kimlerle yola çıkıyoruz. Belki de yanlış seçimlerde bulunduk. Ayrıca sadece para değil, ilişkideki birlik ve bütünlüğün de ele alınması şartı. Çünkü Venüs Terazi burcuna gerileyecek. Evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi konulardaki sorunları veya kararlarımıza yeniden bakmak gerekiyor. Aralık ayına kadar bu konular gündemde yer alabilir. O tarih sonrası bir mirasın bölüşümü, beklenen bir paranın gelişi, yatırım ve bankalarla ilgili işler netlik kazanır. O tarihe kadar, dikkat etmemiz gereken nokta, riskli kararlardan kaçınmamızdır.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık dönemde kendimizi ilişkiler aracılığıyla tanıma, anlamlandırma, çıkarlarımızı koruma ve kollama yönünde etkilidir. Gizliliği önemsediğimiz için, planlarımızdan ilişkimizden, yapacaklarımızdan, duygularımızdan pek bahsetmeyiz. Derinlemesine düşünüp hesabımızı yaparız. Ancak bir şeye dikkat çekeyim. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Bu, kararsızlık, yönsüzlük, çabuk pes etmeye neden olur. Ne varsa olduğu haliyle kabul ederiz veya birinin bizi kurtarmasını bekleriz. Belki de bu nedenle gizli ilişkilere meyilli olabiliriz. Düzenimizi bozmayız ama bizi kendine çeken kişinin peşine düşebiliriz. Maddi konularda bu süreçte hesabı bilmek gerekiyor. Çıkarlarımız önemli ancak bir ilişki sadece bunun üzerine kuruluysa dikkat etmek lazım. Tanımadığımız insanlarla iş yapmamak veya aşk yaşamamak gibi. Bir de önemli husus, önceden ayrıldığınız kişiyle tekrar bir araya gelirseniz, mutlaka iyi düşünün. Yeni birisiyle tanıştığınızda sırlarınızı vermeyin. Onu tanıyın. Önünüzü görmediğiniz yola girmeyin. Sizi zor duruma sokabilecek borçların altına imza atmayın.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, ticaret-eğitim-yolculuk gibi iletişime dayalı konularda daha önce düşündüğümüz bir planı değiştirmek doğru olmaz. Çünkü bu Dolunayın yöneticisi Merkür geri hareketini sürdürüyor. Aralık sonu, Ocak ayına kadar, bu konularda acele karar vermek veya önceden verilmiş bir kararı değiştirmek, yenisini uygulamaya kalkışmak yanlış olur. Günlük hayatta karşılaştığımız kişileri, durum ve gelişmeleri çok iyi anlamak, tanımak, tarafsız bir şekilde değerlendirmek, iyice öğrenmek şarttır. Gereksiz polemikler, her şeyi bildiğimizi sanmak, bir terslik olduğunda hemen savunmaya geçmek yerine, aslını astarını öğrenmek gerekir. Alış-satış gibi işlemlerde özellikle dikkatli olmak lazım. Verilen veya verdiğimiz sözü tutmak zor olabilir. Eğitim hayatında çok iyi notlar tutmak, günü gününe çalışmak, etüt etmek faydalıdır. Bugünlerde yanıltıcı bilgilerden uzak duralım. Danıştığımız insanlar konusunda deneyimli kişiler olmalıdır. Bizim de gerçekten bildiğimiz konularda konuşmamızda yarar var. Belge, sözleşme, önemli evrakların yerlerine ulaştırılmasında yanlışlık veya gecikmelere karşı tedbirli olalım. Birebir iletişimi önemseyelim. Bugünlerde yapılacak gezi, görüşme ve toplantılar, başvurular, sunum, seminer, tayin, yargıyla ilgili meseleler tekrarlanabilir. Daha önce düşündüğümüz yolculuklar veya rutin seyahatlerin yapılmasında sakınca yoktur. Bilgisayarımızı, ajandamızı iyi kontrol edelim.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY

Sevgili Koçlar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, adı üstünde yenilikleri kucaklama hevesimizdir. Büyümek, genişlemek, keşfetmek isteriz. Eğitim-iş veya farklı bir yolla her türlü deneyime açık oluruz. Fakat koşullarımız tabii ki önemli. Ya, her yönüyle ölçüp tartacağız veya içinde bulunduğumuz şartlara göre davranacağız. Bunlar kolay olmayabilir. Yeniayın görünümleri tam da bu söylediğimle örtüşüyor. Bir yanıyla kendi bildiğini yapmak isteyen kişi, diğer taraftan ufak bir zorlukta pes edebilir. Amacı başkadır, ancak mücadele etmekten kaçınabilir. Oysaki insan kendini hafife almamalıdır. İnandığı bir yol ve ideal varsa, onun üzerine gitmelidir. Bizi neyin durdurduğunu ve bununla nasıl baş edeceğimizi bilmek lazım. Kendimizi tanıyorsak, yeteneklerimizi mutlaka değerlendirmeliyiz. Sözgelimi yazmak, becerilerimizi bir sanat veya farklı bir alanda güce dönüştürmek gibi. Hayata bakış açımızı yeniden dizayn etmeliyiz. Korku, kaygı, sinmek, pes etmek kolaydır. Kendinize sorun, ben kimim ve gerçekten ne istiyorum. Bunu yaparsanız, ideallerinizin peşinden gider, henüz keşfetmediğiniz birçok yeteneğinizi fark edersiniz. Geriye çekilmek veya kaderi suçlayıp uyuşmak yok. Hayallerinizi gerçekleştirmek elinizde, bunu biliniz.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, geçmişle alakalı meseleleri, çocukluğumuzdan bu yana yaşananları, kırılgan yanlarımızı yüzeye çıkarıyor. Hassasız. Özellikle çevremizdeki insanların iyi niyetimizi kullandıklarına şahit olmak bizi üzüyor. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz dedirtiyor. Bir de buna Mars-Balık geçişinin yarattığı gelgitli hareketleri ekleyince kendimizi güvensiz, çaresiz ve yalnız bırakılmış hissediyoruz. Peki ne yapacağız? Böyle bir durumu kabul mü edeceğiz. Tabii ki hayır. Bu Dolunay bize dışarıdan gelen bütün bu olumsuz sinyallere rağmen, verimli ve etkili olabilmek için kendimize sahip çıkmamızı, bilakis başarılı olmak için tüm gücümüzle mücadele etmemizi söylüyor. Pes etmek, onu bunu dert etmek veya kadere teslim olmak yerine hedef belirlemek gerekiyor. İnsanın bir amacı olmalı, bu amacı gerçekleştirmek için çalışmalıdır. Sırtımızın sıvazlanması veya birilerinin bize güven vermesi gerekmiyor. Biz kendimize sahip çıkacağız. Karşımıza çıkan engelleri, atlama taşı gibi görüp, başarıya ulaşacağız. Geçmişte şu yaşandı, bu yaşandı demek vakti değil. Şimdi durum nedir, bundan sonra ne yapabilirim, ayağımı sağlam bir yere nasıl basabilirim. Önemli olan bu. Bu Dolunayın olumlu bir görünümü var. Bir çevre değişikliği, iş hayatınızla ilgili bir gelişme ve aile hayatınızın yeniden düzene sokulması gibi. Bunlar umut verici gözüküyor. Yeter ki, duygularınıza ve geçmişte yaşananlara yenilmeyin. Her türlü zorluğu aşabilecek güçtesiniz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler