Koç: ''CHP kafasını kumdan çıkarmalı''

Koç: ''CHP kafasını kumdan çıkarmalı''

Düzce (AA)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Haluk Koç, partide yönetim anlayışı değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek, "CHP artık kumdan kafasını çıkarmalı" dedi.

CHP Genel başkan adayı CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde partililerle bir araya geldi. Gezi programı kapsamında sırasıyla Sapanca, Geyve, Akyazı, Söğütlü, Sakarya, Karasu ve Kocaeli'de temaslarda bulunduğunu belirten Koç, yurt gezilerine 18 Ekim'de başladığını, parti kurumsal kimliğini koruyarak, siyasi ahlak kuralları çerçevesinde bire bir siyaset amacıyla zor ve uzun bir yola çıktığını ifade etti.

Koç, "Büyük bir coğrafyada yaşıyoruz. Küresel talepler demokrasi adı altında isteniyor. Siyaset artık bu sisteme girdi. Muhalefet de bunun içine sokuldu ve süreç işliyor. Tek kutuplu bu dünyada küresel beklentiler ve talepler, demokrasi adı altında bizden isteniyor" diye konuştu.

Küresel taleplerin uygulayıcısının Ak Parti olduğunu iddia eden Koç, "Bu taleplerin reçeteleri sandık ve seçimler. Burada bir de muhalefetin olması gerekiyor. Bu görevi de CHP üstlenmiş durumda. Bu yapı artık sona ermeli" ifadesini kullandı.