HABER

Kocaeli'de kadınlar plajında skandal! Yüzde yüz engelli çocuk ‘kural’ denilerek plaja alınmadı!

Kocaeli Kadıra'daki kadınlar plajına yüzde yüz engelli çocuğu ile girmek isteyen bir anne '8 yaşından büyük erkek çocuklar giremez' denilerek alınmadı. Doktorun tavsiyesi nedeniyle çocuğunu denize getirdiğini anlatan anne ve aile tüm ısrarlara rağmen engelli çocuğu denize sokamadı. Çaresiz anne yaşadıklarına "kuralınız batsın inşallah" direk isyan etti.

Kocaeli Kandıra’daki Kerpe Kadınlar Plajı 2016 yılından bu yana sadece kadınlara hizmet veriyor. Kanal D’nin haberine göre geçtiğimiz günlerde bir anne 15 yaşındaki yüzde yüz engelli çocuğu ile birlikte plaja gitmek istedi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YOLUNU KESTİ

Ancak annenin yolu plajın güvenlik görevlileri tarafından kesildi. Çocuğu engelli olmasına rağmen ‘8 yaşından büyük erkek çocuklar giremez’ kuralı nedeniyle plaja alınmayacağı söylendi

ÇOCUĞUNU SIRTINA ALARAK GÖREVLİLERİ AŞMAYA ÇALIŞTI

Doktorunun ‘deniz suyuna girsin’ tavsiyesi ile geldiklerini, kendisi de tesettürlü olduğu için normal plaja gitmediğini izah eden anne, güvenlik görevlilerini bir türlü ikna edemedi. Bu kez çocuğunu sırtına alan anne görevlileri aşarak plaja gitmeye çalıştı.

ÇOCUĞUYLA BİRLİKTE YERE YIĞILDI

Çocuğun ağırlığı ve yaşanan arbede nedeniyle bitkin düşen anne çocuğuyla beraber yol kenarındaki çimenlere yığıldı. Ailenin ve çevredekilerin de ikna çabaları sonuç vermedi. Perişan haldeki anne ve yaşanan hiç bir şeyden haberi olmayan engelli çocuk denize giremeden evlerine döndü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Orada bir km ilerde halk plajı var götür orada sok çocuğu kuma. Kendin denize girmek istemiş, kendinden ödün vermemişsin hem çocuğunu hem kadınlar plajını suistimal ediyorsun sırf kendi keyfin için. Duygu sömürüsü yapmayın, mantıklı ve uyumlu hareket edin biraz.
@pdks peki yüzde y z engelli bir birey tek başına,yanında annesi refakat etmeden nasıl denize girecek açıklayabilir misin?
Öyle ya bu engelli çocuk Allah muhafaza ya orda kadınlara birşey yaparsa ? Değil mi ama..
@pdks Ul*n sığır %100 engelli diyor. Halk plajında çocuğunu denize sokmak için kendisinin de girmesi gerekiyor. Kadın muhafazakar olduğu için kadınlar plajına girmeyi tercih ediyor. Kadın pardesüyle mi girsin denize! Birazcık insaflı olun bee!!! Ayrıca deniz suyuna girsin demiş doktor, sen kuma sok diyorsun. Hadi okuyorsun da ne okuduğunu anlamaya çalış. Anlamıyorsan da saçma salak yorum yapma.
@pdks sizin zihniyetinizin de müslümanlığınızın da ta a.ına koyam ulan %100 engelli cocuğun ne günahı olur ne görür görse ne hisseder birde utanmadan o anaya laf söylüyorsunuz ulan sizler ne insansınız nede müslüman sizler beşikteki cocukdan tahrik olan asalaksınız Allah ım siz ve sizingibilerin bin türlü belasını versin çocuk istismarcıları
namuslu namusuzlar yazık kusursuz olan islam dini bu kusurlular yüzünden iflas etti
yobazlik böyle bişey olsa gerek
Geri Dön