Kocaeli'de maskesiz dışarı çıkma yasağı başladı

Kocaeli'de maskesiz dışarı çıkma yasağı başladı. Bugün başlatılan yasak sonrası polis ekipleri, denetimleri gün boyunca sürdürdü. Ekipler, maske takmayan vatandaşlara idari para cezası uyguladı.

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli katkı sağlayacağı düşünülerek, kent genelinde maske kullanımını zorunlu hale getirdi.

İkinci bir karara kadar uygulanacak olan maskesiz dışarı çıkma yasağı bugün başladı.

Polis ekipleri de kentin işlek cadde, sokak ve meydanlarında denetim yaptı. 186 ekip ile denetim gerçekleştiren polis, maskesiz dışarı çıkanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesi doğrultusunda idari para cezası uyguladı.

25 İLDE MASKE ZORUNLULUĞU

Alınan son kararla Kocaeli dışında Büyükşehirler Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak'ta da sokağa çıkanlar maske takmak zorunda.

MASKE KURALI NEDEN ÖNEMLİ?

Ülkemizde bazı iller vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirirken bazıları getirmiyor. Bu farklılık bazı ülkelerde de gözlemleniyor. Peki maske takılmasını zorunlu kılan yönetimler neyi amaçlıyor?

DÜNYANIN PEK ÇOK ÜLKESİNDE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
çok yanlış bir uygulama yapılıyor...""bazı illerde uygulanması zorunlu"" haberleri insanlar üzerinde "" diğer illerde maske mecburi değil "" izlenimi yaratıp , boş vermişliğe itiyor..oysa öksürük ve hapşırıkta 7 - 8 metreye giden ölümcül bir virüs söz konusu..ölümün sokaklarda kol gezdiği bir ortamda bu maske yasağı tüm illerde kararlılıkla uygulanmalı ve ağır cezalarla millet sindirilip, maskeye zorlanmalıdır..ben evimde kalıp, sokağa maske takarak çıkıyorsam , bu virüs mücadelesine katkı sağlıyorsam , herkesden de aynı katkıyı beklemek hakkımdır..maskeden sıkılan evinde otursun..
Sağlık bahane soygun şahane.
hic bi zaman saglik önemli olmadi ki. hafta ici sokaga cık hafta sonu cıkma evde kal. tipik akp yıldirma politikasi
PARA LAZIM
Aynen öyle. 3.150 ile 890tl ceza yaziliyor. muthis bir kaynak yolu bulmuş hükümet.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler