Kocaoğlu'ndan protestolara sert tepki

İzmir Enternasyonel Fuarı’nın bu akşam yapılan 82’nci açılış töreni protestolarla başladı.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katıldı. Ancak önceki yıllarda olduğu gibi yine CHP ve Ak Partililer arasında gerginlik çıktı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılış törenine katıldı.

Binali Yıldırım’ın girişi sırasında vatandaşların “Yolların kralı”, Kılıçdaroğlu’nun girişi sırasında ise “Halkın umudu sloganları” attılar. AK Partililerin sloganına karşılık alanda “Her yer Taksim her yer direniş” şeklinde sloganlar yükseldi. Sloganlar ve karşılıklı atışmalar saygı duruşu sırasında da sürdü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşmasını yapmak üzere sahneye geldiği sırada “İzmir azizdir aziz kalacak” şeklinde sloganla atıldı.

Kocaoğlu açılış törenindeki konuşmasında yükselen protesto tezahüratlarına tepki göstererek şöyle konuştu:

“Bu fuar ne şu partinin ne bu partinin ne onun ne bunu çiftliği değildir. Herkes ne yaptığını bilsin. Bu fuar Ulu Önderimizin bize mirasıdır. Lütfen herkes kendini bilsin. Burası siyasi arena değil.
Burada 60 tane ülkede gelen konuk var. Genel başkanlara, bakanlara belediye başkanlarına kimseye saygı göstermiyorsunuz. Yabancı konuklara saygı gösterin.
Bana ikinci defa bu konuşmayı yaptırıyorsunuz. Ben herkesten ve muhataplarımdan özür dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.
Bu üç oldu bunu herkes iyi bilsin. Dördüncüsü olmayacak. Buna kim sebep olduysa kafasının kılcal damarlarına kadar yazsın… Böyle şey olmaz.”

Binali Yıldırım’ın kürsüye gelişi sırasında protesto ve destek tezahüratları duyuldu.
Binali Yıldırım konuşmasına, “CHP’nin değerli genel başkanı, konuk ülkelerin değerli bakanları sayın Valim sayın belediye başkanım sevgili İzmirliler. Hoşgeldiniz. 82. İzmir Enternasyonal Fuarı hayırlı uğurlu olsun” diye başladı.

Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:
Öncelikle 30 Ağustos zafer Bayramını tebrik ediyorum. Bu ülke için canını seve seve veren şehitlerimizi rahmetle minnetle şükranla yad ediyorum.
İzmir Enternasyonal Fuarı sıradan bir fuar değildir. Daha cumhuriyet kurulmadan Büyük Atatürk’ün Türkiye’nin iktisat politikalarını belirlediği İzmir iktisat Kongresiyle birlikte toplanmış bir fuardır.
Son on yılda dünyadaki ekonomik dengelerin önemli ölçüde değiştiğini görüyoruz. Artık ekonominin ağırlık merkezi dünya krizinden sonra batıdan doğuya doğru kayıyor.
Eğer Expo 2020’yi İzmir’de elbirliğiyle kazandırırsak bunun anlamı şudur 6 ayda 30 milyon ziyaretçi 40 milyar dolar kaynak girmesi demektir.
Büyük projelerle meşgul olma zamanıdır. Zaman birbirimizle dayanışma halinde ülkemiz için İzmirimiz için daha güzel günleri gerçekleştirme zamanıdır.
Bu fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Binali Yıldırım’ın konuşmasının sonunda bazı izleyiciler “Recep Tayyip Erdoğan” şeklinde tezahürat atması üzerine “Her yer Taksim her yer direniş sloganları” yükseldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
11 YILDA ÜLKENİN GEREK İÇERDEKİ DÜŞMANLIK TOHUMLARI BİR YANA GİZLENMESİNE RAĞMEN DEVLET BORÇLARININ BEŞE KATLANMASI,BİR LİTRE BENZİNİN 5 TL,Yİ,DIŞARDAKİ EN UFAK OLUMSUZLUKTA DOLARIN 2000 TL Yİ AŞMASI,SIFIR SORUN DİYEREK 80 YILLIK DIŞ POLİTİKAYI ALTÜST EDİP ETRAFIMIZDA BİRKAÇ YOBAZ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN BAŞKA DOST ÜLKE KALMAMASINA,BU YOBAZ TERÖR GURUPLARINI SURİYENİN BAŞINA GETİREBİLMEK İÇİN SURİYEYLE SAVAŞIN EŞİĞİNE GETİRİLİPIRLA DÜŞMAN EDİLMEMİZE RAĞMEN VE DAHA NELER NELER,EVET TÜM BUNLARA RAĞPMEN KİM NEDEN VE HANGİ SEBEPLE HALA İKTİDARA DESTEK VERİYOR.YILLARDIR EKİLEN GERİCİLİK YEŞERDİ DEMEKKİ
helal başkanım sana aynen 3 dönem devam edersin inşallah
sert tepki vereceğinize biraz işinie bakında yanlışınızı görün uhee bakın bakın hatunlarn açtığı kupon sitesini gördünüzmü BAYANKUPON adı mükemmel bir atılım yapmışlar iki haftada dortyuzkırtdört milyar kazandırmışlar herkese kazandırıyorlar. dort milyarlık ücretisz yarışmada var hemen BAYANKUPON yazıp aratın ilk site mucize gibi mukemmel ya
helal olsun büyük başkana
başkan birlikten beraberlikten saygıdan bahsetmiş dinleyen yok anlamayanın ... koyim bir türlü beceremedik insan olmayı paylaşmayı
CHP BITIRDIN IZMIRI
terminator_3 misin yorumlarına cevapda kapalı.. oda bişeymii tayyeeep Türkiye yi bitirdii....
SAKIN PROTESTO EDEN AKP LİLER OLMASIN:)
haklı adam birileri chp birileri akp bir kaçtanede tkp diye bağırıp aleyhte slogan atıyorlar. orası uluslarası fuar miting meydanı değil.
aziz başkan şu her iki taraftanda slogan atan beyinsiz beygirlere ne yaparsan yap bunlar işte milletin kafasındaki çapulcu leş kargaları.Aslına bakılırsa bunlardan bırakın siyasetçi olmayı çoban çelteği bile olmaz.Hepside kafayı sıyırmış gerizekalı.Sen nekadar uyarırsan uyar bu her siysi grubun trübün maymunları aynı haltı yiyor.
akp karşı alanlara sesleniyorum bu ülkede iç anadolu karadeniz doğu anadolu ve bazı iç kesimler genelikle akplidirler siz onlar değişik bakarsanız aslında kendinize değişik bakarsınız bu ÜLKENİN İKTİDARINI yüzde 51 oyla akp kazanmıştır bu ülkede demokrasi istiyorsanız bu oya ve partiye saygıyla bakmanız gerek çünkü onlar TÜRKİYENİN RESMİ BAŞBAKANI VE BAKANLARIDIRLAR eğer akp ye saldırı bir tavırda bulunursanız iç anadolu karadeniz doğu anadolu insanlarını karşınıza almış bulunuyorsunuz bu ülkenin gerçek sahipleri onlardır.
Diğer Haberler