Kocasakal ve Eminağaoğlu imza toplayamadı!

CHP'de 36. kurultayda aday olacaklarını açıklayan iki isim Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu delegelerden aday olmak için yeterli imzayı saat 11:00 itibariyle toplayamadıkları öğrenildi.

Kocasakal ve Eminağaoğlu imza toplayamadı!

CHP Kurultayında genel başkan adaylığı için dört isim açıklama yapmıştı. Ancak adaylardan sadece ikisi, CHP kurultayı uyarınca geçerli imzayı bulabildi. CHP'nin mevcut genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Yalova Milletvekili, Genel Başkan adaylığı için CHP tüzüğünün öngördüğü en az 126 imzayı garanti altına almış durumdalar. Ancak diğer iki aday adayı, İstanbul Barosu Ümit Kocasakal ve YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, delegelerden şu ana kadar yeterli imzayı toplayamadılar.

CHP’de kurultayda genel başkan adayı olabilmek için, kurultay delegelerinin yüzde 10’unun imzası gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
YAHU KEMALİDE BAHÇELİSİDE DEFOLUP GİTSİN GELSİN ÇILGIN YALOVALI SÜPÜRSÜN ŞU HARAMİLERİN SALTANATINI YIKSIN HER ŞEY ÇOK IYI OLACAK IYI
@gsleventkara CHP'nin godomanları bunu istemez. Yalovalı gelsin sadece hitabetiyle %40 alır. Bundan sonra bu partiye oy yok. Burası terörist yuvası oldu. Tek çare akşener.
tüm atatürkçü chp li kardeşleri iyi partiye bekliyoruz, inanın iyi parti olarak daha iyi hainlik yapacaz,daha iyi satacaz ülkemizi,daha iyi ata mızı kullanacaz, daha iyi abd ci olacaz, daha iyi fetöcü olacaz, daha iyi tayyip düşmanlığı yapacaz, daha iyi yalan söyleyip kandıracaz, en azından darbeyle iktidar olma hayalimiz var sizin o bile yok, en iyi si biziz,
daha baştan ofsayt bunlar...
Diğer Haberler