HABER

Kocasına kız kaçırdı!

Samsun'da akrabası olan kızı kaçırıp kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan adam ve kendisine yardım eden eşine ceza indirimi yapıldı.

Kocasına kız kaçırdı!

Samsun'da akrabası olan kızı kaçırıp kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan evli ve 4 çocuk babası şahıs ile kendisine yardım ettiği iddia edilen eşi ve akrabaları, yeniden yargılanınca cezalarında indirim yapıldı.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, kaçırdığı akrabası A.K.'yi (27) götürdüğü evlerde alıkoyup tecavüz ettiği iddia edilen Cengiz K. (40), kız kaçırma ve ırza geçme suçlarından toplam 19 yıl 1 ay 15 gün, kız kaçırmada ve ırza geçmede yardımcı olduğu iddiasıyla eşi Meryem K. 9 yıl 6 ay 22 gün, Kemal Ç. 12 yıl 6 ay 22 gün, Seher Ç., Mustafa G., Döndü G. ve Yaşar A. ise kız kaçırmaya ve ırza geçmeye yardım ve yataklık etmek suçlarından 9 yıl 6 ay 22'şer gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yargıtay Ceza Dairesi kararı bozdu ve sanıklar bugün yeniden yargılandı. Cengiz K., toplam 14 yıl 8 ay, Kemal Ç. toplam 12 yıl 6 ay ve Meryem K., Seher Ç., Mustafa G. ve Döndü G., 4 yıl 6'şar ay ve Yaşar A. ise 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön