Koç'un MİLGEM projesi iptal

Koç Grubu'nun kazandığı Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi MİLGEM ihalesiyle ilgili Başbakanlık tarafından başlatılan inceleme dün tamamlandı.

Koç'un MİLGEM projesi iptal

Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun yalnızca iki firmanın katıldığı ihalenin uygunsuz olduğu yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

Koç Grubu şirketi RMK Marine'nin kazandığı ihaleyle ilgili rapor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. İhalenin çok yüksek bir ihtimalle iptal edileceği belirtiliyor.

Ancak, son karar önümüzdeki haftalarda toplanması beklenilen Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde verilecek. Toplantıya Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz katılacak. Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun ihalenin iptali yönünde görüş bildirdiği rapor bu toplantıda değerlendirilecek.

ŞİKAYET EDİLMİŞTİ

Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi üretme projesi olma özelliğini taşıyan MİLGEM için iki büyük Türk tersanesi RMK Marine ve Dearsan yarışmıştı. Ocak ayındaki Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sonucunda ihale Koç Grubu'nda kalmıştı. İhaleye katılamayan diğer firmalar şubat ayında Başbakanlık'a başvurdu.

Teftiş Kurulu, haziranda inceleme başlattı. Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri, Başbakanlık müfettişlerine ihale ile ilgili tüm dokümanları verildiğini belirterek, "İhaleye giren firmalar tek tek incelendi. Teknik alt yapılarından, tecrübelerine kadar çok sayıda faktör göz önüne alındı. Yapılan teklifler de gözden geçirildikten sonra karar verildi" açıklamasında bulundu. Projenin ilk gemisi 'Heybeliada', 2008'de denize indirildi. İkinci gemi 'Büyükada' ise henüz TSK envanterine girmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
İş recepte biter çünkü Koç halktan yanaydı geziye destek vermişti.sayın koç merak etmeyin memleket düşmanlarından hesap sorulacaktır.Kurtuluş savaşında sorulduğu gibi.
memlekette hain var KOÇ ailesidir dedeleri haim naum dan başla araştırmayada bilgin pekişsin haini destekleyen hainciler sizi
hangi halk cahil neyin kafası bu!!! ayık olun biraz
KOÇ BUNUN ACISINI SECİMLERDE CIKART.
seçimlere girsin cem uzan gibi mazotu 1 tl den versin:))
koç,seni yer tayyip...
tayyip dediğin neleri yedi koç ta neymişki.cağ kebabbı yapar da hainliği öğretir o koç a.
Cem Uzan için de öyle diyorlardı.
usulsüzlük varsa şimdiye kadar hükümet nerde idi..hükümet samimi değil gezi parkından dolayı intikam peşinde tüpraşta bunlardan biriydi...amaç usulsüzlüğü önlemek değil....herkes haramzade olmuş.....
AKP'ye kim muhalefet ise hemen bertaraf ediliyor...Medya organları kapatılıyor veya zorla el değiştiriyor....televizyon kanallarına cezalar kesiliyor...Soruşturma geçirmeyen muhalif belediye kalmadı....sokağa çıkan insanlara en acımasızca saldırılıyor....nihayet dün gece muhalifler evlerinden toplanmış...Dünyadaki her diktatörün son yaptığı işler hep böyle olmuştur...inanmıyorsanız açıp okuyun...Tayip gideceğini kendi de anladı, ama korkunun ecele faydası olmuyor tabi....Köpürsen de gidiyorsun...
BUİKTİDARIN KENDİNE KOŞULSUZ DESTEK VERMEYENLERİ BERTARAF ETMEK İÇİN HANGİ YOLLARA BAŞVURDUĞUNU BİLMEYEN YOK.ESAS ACI OLAN BURADA YORUM YAPIP BU YAPILANLARA DESTEK VERENLER.BUNLARNASIL BİR AHLAK VE KAFA YAPISINA SAHİPLER.KOÇ DAHA DÜN BİR HİÇKEN ALGÜLÜM VERGÜLÜMLERLE KÖŞE DÖNÜP İZAH EDİLEMEYECEK OARANDA BÜYÜYEN VE DEVLETE KURUŞ VERMEYEN O ŞİRKETLERDEN BİNLERCE DEFA DAHA DÜRÜST.BORSAYLA İLGİLENENLER BİLİR O YANDAŞ ŞİRKETLER 1 ŞİRKETDEN DALAVERELERLE 3-4 ŞİRKET ÇIKARIRKEN, KOÇ 3 ŞİRKETİ TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRİP KAZANACAĞI MİLYARLARI YATIRIMCISINA KAZANDIRDI,ÇALIŞANLARINA HEP HAKKINI VERDİ.
iptal edilmeden daha kesinleşmiş birşey yokken nasıl olurda kesin bir dille iptal yazabiliyorsunuz ? ihtimal olabilir evet belkide iptal edilecek MYNET haber içeriği ile ilgisiz başlıklarından sıkıldık..! adam gibi haber yapın
Çok haklısınız.Selam ve saygılar.
İSRAİL FİRMASI ALIR İHALEYİ GEMİYİ UZAKTAN KUMANDAYLA İSRAİLİN YÖNETECEĞİ ŞEKİLDE YAPAR BİR KAMYON PARAYID ALIR BİZİM MAKARNA KÖMÜRCÜLERDE KINA YAKAR.
koç un yahudiden ne farkı var. uzaktan kumandayı içine koçta koyar ve israile satar. hepsi aynı.
hamam oğlanısın sen..
KOÇ HALKTAN YANA DEĞİL KOÇ MİLİİ İRADEYE SAYGILI OLMALI.... KOÇ GÜVEN VERMİYOR...
MİLLİ İRADEYE SENİN GİBİ AKEPE YALAKASI BEYİNSİZLERMİ SAYGILI...
bu koç kurban bayramını gormez o zamana kadar keserler başını fb ye destek verdi pensilvanya tabanlı murat ulker yada m.ali aydınlar gelemedi başa gezi olaylarında ÇAPULCU halktan yana oldu polis halkın bir kısmını dovemedi gazları milletin suratına sıkamadı, tabi hırs yaptı devleti hukumdarımız, kurbanlık koçuda buldu başını kesene dek ustune gider
yorumları nedne yayınlamıyorsunuz koç la akrabalığınmı var yorum yayınlayıcı...
ATATÜR GENÇLİĞE HİTABESİNDE DEMEMİŞ MİYDİ, "MEMLEKETİ İDARE EDENLER KENDİ ŞAHSİ MENFAATLERİNİ ÜSTTE TUTABİLİR" DİYE... ŞAHSİ KİNLERİ YÜZÜNDEN YILLARIN MİLLİ EMEĞİNİ HİÇ EDİYORLAR. BUNLAR MECLİSTE ETTİKLERİ NAMUS VE ŞEREF SÖZÜNE SADIK DEĞİLLER Kİ ..... DİN İMAN YOK Kİ MİLLİ ÇIKARLARIMIZI DÜŞÜNSÜNLER... GEZİ OLAYINDA OTELİ GÖSTERİCİLERE AÇTI DİYE, KOÇ GURUBUNA BASKI POLİTİKASI ... YAZIKLAR OLSUN... HEM BUNLARA, HEM DE MAKARNACILARA..... TAZYİKLİ SU İLE CAMLARI İNDİRİP KAMU MALINA ÇAPULCULAR ZARAR VERDİ DİYE PROVAKE EDERLERİN, KAMUYA VE MİLLİ ÇIKARLARIMIZA VARDİĞİ ZARARA BAKIN.
KOÇ'UN hakkındanda ancak R.T.E gelirdi zaten..
koç ta iş yok arkadaş kapat fabrikalarını taşı hepsini çin e bak bakalım neler oluyor o yere göğe sığdıramadıkları öve öve bitiremediklieri ekonomi 5 dakikada nasıl çöküyor
bakıyorumda nıci yabancı olanlar koça sahip çıkıyor ama sanki kendileri memleketlerini çok seviyorlarmış gibi yazıyorlar kanı bozuk dürziler bari nicinizi türkçe yapında vatan sevginiz belli olsun aşağılık kanı bozuk dürziler..
TABİİ BİRAZ YANDAŞLAR PARA KAZANSIN.CEMMATİN PARASI AZALDI SAĞA SOLA YARDIM ETMEKTEN
israile yaptırırlar
Keşke KOÇ lardan biri parti kurup başına geçse,boşbakan anlar o zaman hanyayı konyayı
hayal dünyan çok genişş... ama bazı hayaller ancak hayal olarak kalır gerçekleşme şansı ruyada bile yoktur..
AMERİKAYA ! SİLAHLA,PARANIN GÜCÜYLE MADDİ FİZİKİ GÜÇLE BİLİMİN GÜCÜYLE GÜÇ YETERMİ ? CEVAP : YETMEZ İŞTE KOÇ HOLDİNGEDE MADDİ GÜÇLE PARANIN ŞUNUN BUNUN GÜCÜYLE GÜÇ YETMEZ KOÇ HOLDİNGLE BİLEK GÜREŞİNE TUTUŞAN GÜREŞE TUTUŞAN KAYBEDER KOÇ HOLDİNGe ANCAK MANEVİ GÜCÜ OLAN KERAMET GÖSTERBİLECEK SEVİYEDE MANEVİ MAKAMA GELMİŞ ABDÜLKADİRİ GEYLANİ,AZİZ MAHMUD HÜDAYİ,HACI BAYRAM VELİ,AKŞEMSETTİ vebenzeri ZATLARDAKİ MANEVİ GÜCÜ ELDE ETMİŞ OLANLARIN GÜCÜ YETER DEĞİLSE PARAYLA,SİYASETLE,MADDİ GÜÇLE İHALE VERMEMEKLE ZARTLA ZURTLA KOÇ HOLDİNGE GÜÇ YETMEZ EZDİRMEZ KENDİSİNİ KOÇ HOLDİNG
Diğer Haberler