HABER

Koku

İçtiğiniz sigara izmaritlerini içi su dolu bir kavanoza koyun. Canınız sigara içmek istediğinde kavanozun kapağını açın ve suyu koklayın. Kokudan sonra bir daha canınız sigara içmek istemeyecektir.


Sigaradan kurtulmanın ilginç yollarından biri de sigara paketini gömmek olacaktır. Evdeki vazonun içine sigara paketinizi gömün. Toprağın altında kalacak olan paketi her sigara içmek istediğinizde almak zorunda kalacaksınız. Bu da bir zaman sonra sıkılmanızı belki de içmekten vazgeçmenizi sağlayacaktır.


Amerika’da yaşayan Joanne Fanizza sigarayı bırakmak için şöyle bir yöntem uyguluyor; “Bir gazetede bir doktorun sigarayı bırakmak için haftada iki gün bir bardak suya bir çay kaşığı kabartma tozu koyduğunu, ikinci hafta bunu haftada bire düşürdüğünü okumuştum. Bu yöntemi ben de denemeye karar verdim ve gerçekten başarılı oldu.”


Hipnoz yöntemiyle sigarayı bırakmak da iyi bir fikir olabilir. Günümüzde hipnoz birçok sorunun tedavisinde kullanılıyor.


Sigara içen bir arkadaşınızla iddiaya girebilirsiniz. Sigarayı bırakmayı başaran parayı alır.


Canınız sigara içmek istediğinde yapacağınız en çılgınca şeylerden biri de köpek bisküvisi yemek olacaktır. Böylece sigara kadar kötü bir şey yemiş olacaksınız.


Ailenizden biriyle iddiaya girin ve sigarayı bırakmanız karşılığında size bir şey almasını ya da bir şey ısmarlamasını sağlayın. Örneğin sigarayı bir ay içinde bırakırsanız size pahalı bir restoranda yemek ısmarlasın böylece daha azimle bırakmaya çalışırsınız.


Çeşitli internet sitelerinde grup açabilir ve ismini de "Grubun üyes sayısı 500'e çıktığında sigarayı bırakıcam" koyabilirsiniz. Grubun üye sayısı istediğiniz rakama ulaştığınızda mecburen sigarayı bırakacaksınız demektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön