Kolombiya-Venezuela sınırında tansiyon düştü

Geçtiğimiz günlerde yoğun çatışmaların yaşandığı Kolombiya-Venezuela sınırında küçük çaplı gerginlikler devam etti. Toplam 14 araçlık konvoydan 3 tırın sınırdan geçmeyi denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması yüzlerce gösterici ve Venezuela Bolivarcı Ulusal Muhafız (GNB) birimi mensupları arasında çatışma yaşanmasına neden olmuştu. Saatlerce süren çatışmanın ardından Uluslararası Simon Bolivar Köprüsü'nde 20 kişi eylemlere devam etti.

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun liderliğindeki muhaliflerin ABD tarafından yollanan "insani yardım" malzemelerini ülkelerine sokma girişimi sonrası yoğun çatışmaların yaşandığı Simon Bolivar ve Francisco de Paula Santander köprülerinde tansiyon oldukça düştü.

Halatlarla köprüye çıktılar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
kendi askerinize saldırın bakalım yakında abd askerleri gelir karınıza kızınıza tecavüz eder zevk için işkence yapar sonra vah ne yaptık biz dersiniz ama nafile elde birşey kalmamış olur devletine düşmanlık yapan kansız soysuzdur bunun ırkı dini olmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler