HABER

Kolunun alçıya alındığını ÖSYM'ye bildirmeyen aday KPSS'ye giremedi

Kolunun alçıya alındığını ÖSYM'ye bildirmeyen aday KPSS'ye giremedi

SİVAS (AA) - Sivas'ta, kolunun alçıda olduğunu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) bildirmeyen aday sınava alınmadı.

Öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadrolar için 4 oturumda gerçekleştirilecek Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) birinci oturumuna Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesinde girecek adaylar, giriş belgelerini göstererek ve arama yapılarak içeriye alındı.

Birçok aday yanlarında getirdiği araba anahtarı, çanta, cüzdan, telefon, kent kart, koltuk değneği gibi eşyalarını salon girişinde bıraktı.

- "Alçılı olarak sınava alınmayacağımı bilmiyordum"

Adaylardan Furkan Uzunoğlu, kolunun alçıda olduğunu ÖSYM'ye bildirmediği için sınava alınmadı.

Uzunoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Alçılı olarak sınava alınmayacağımı bilmiyordum. Zaten alçıya alınalı 3 gün oldu, alçılı girmek de yasakmış. Giriş belgesinde de yazmıyor, bize de bilgilendirme olmadı." diye konuştu.

Kimi adaylar ise sınavda kabul edilmeyen kimlik belgesi getirdiği veya geç kaldığı için sınava giremedi.

Sınavın başlamasının ardından çocuklarını dışarıda bekleyen aileler, Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti.

Eşleri sınava giren adaylar ise dışarıda çocuklarıyla sınavın sona ermesini bekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Kpss hikaye umut tacirliği her yıl binlerce mezun verip kpss ye zorunlu kalmak acınası bir durumdur.Üstünede bu tür olaylar olunca daha kötü oluyor.Özel sektörde beden eğitimi öğretmeni ne iş yapabilir ki.Herkes devlette iş bulacak diye bir şart yok diyenler o zaman neden ikiyüzden fazla üniversite var.
Geri Dön