HABER

Komisyon oluşturulamadı

LEFKOŞA (İHA) - Parti liderleri, KKTC Meclis kararı çerçevesinde Kıbrıs'ta takip edilecek politikayı sürdürecek Parlamento Konseyi'ni oluşturamadı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda, parti liderleri konsey oluşumundan çok "Annan planı" ile ilgili görüşlerini ortaya koydular ve mutabakat aradılar.
Parti liderlerinin perşembe günü KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile yapacakları toplu görüşmenin ardından çalışmalarını sürdürecekleri öğrenildi.

KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Vehbi Zeki Serter başkanlığında yapılan toplantıda Annan planını değerlendirdiklerini ve konsey üyelerinin seçiminin daha sonraki bir tarihe atıldığını söyledi.

Meclis Başkanı Vehbi Zeki Serter ise, "Çağrımız üzerine parti başkanları biraraya geldiler. Tüm parti başkanları görüşlerini biraraya getirdi. Görüşmeler olumlu bir havada geçiyor" açıklamasında bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş da, konsey oluşumdan çok toplantıda Annan planı üzerinde mutabakat arandığını tekrarlayarak, "Fikir birlikteliği olabileceği görüldü" diye konuştu.

Toplantıda Annan planı ile ilgili görüşlerin dile getirildiğini ifade eden TKP Genel Başkanı Hüseyin Angolemli de, 2-3 parti başkanının görüşlerini yazılı ve sözlü olarak ortaya koyulduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön