HABER

Komşu kadını komalık etti

Tekirdağ'da üst komşusunu park tartışması sonucu döverek komaya sokan zanlı polisin 'havale' oyunuyla memleketi Zonguldak'ta yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlıyı linç etmek isteyen genç kadının yakınları, polis ekipleri tarafından engellendi.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Altınova Mahallesi Kazım Ayvaz Sokak'ta meydana gelen kavgada Şafak K., üst kat komşusu olan Ayşe Erdoğan'ın evine zorla girerek feci şekilde dövmüştü. Olayın ardından Anne Ayşe Erdoğan ile 3 yaşındaki kızı Günce Erdoğan tedavi altına alınmıştı. Yaklaşık bir hafta süre ile komada kalan Ayşe Erdoğan (28) hayati tehlikesini atlatarak yüz ameliyatı için Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Olaydan sonra kayıplara karışan Şafak K.'yi yakalamak için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi özel bir ekip kurarak zanlının tüm arkadaşlarını ve ailesinin ifadelerini aldı. Zonguldaklı olduğu öğrenilen zanlının Tekirdağ'daki bir arkadaşı ile irtibatta olduğunu öğrenen polis ekipleri, zanlının memleketine kaçtığını öğrendi. Arkadaşından parası kalmadığı için para isteyen zanlı için kurulan ekip, Zonguldak Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova Beldesi PTT Şubesi'ne para havale ederek Şafak K.'nin gelmesini bekledi. Sabah erken saatlerde PTT şubesine para çekmek için gelen Şafak K. olaydan 10 gün sonra Tekirdağ'dan giden polis ekiplerince gözaltına alındı. Gece saatlerinde Tekirdağ'a getirilen Şafak K. cumhuriyet savcılığında ifade verdi. Olayın ardından yürüyerek şehir dışına gittiğini anlatan zanlı suçlamaları kabul etti. Zanlı Şafak K. ifadesinde, "Evimin önüne araçlarını park ediyorlar diye sürekli kavga ediyorduk. Son kavgamızda Ayşe Erdoğan üst kattan çamaşırlarını asmış annemde ona kızarak çamaşırlarını aşağıya sarkıtmamasını söyledi. Ayşe de ona cevap verince tartışmaya başladık. Daha sonra ben kendimi kaybettim ve üst kattaki evde kavga ettik. Ayşe Erdoğan'ı yerde kanlar içinde görünce kaçtım. Şehir dışına kadar yürüdüm. Daha sonra denk geldiğim arabalar ile Zonguldak'a kadar gittim, orada saklandım" dediği öğrenildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcısı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Şafak K., tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Ayşe Erdoğan'ın yakınları da adliye önüne gelerek zanlıyı linç etmek istedi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı adliyede Şafak K., başına polis beresi takılarak polis aracına bindirildi. Bu sırada zanlıya saldırmak isteyen genç kadının yakınları polis tarafından engellendi. Şafak K.'nın daha önce 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl ceza aldığı 2 yıl yattıktan sonra aftan yararlanarak cezaevinden çıktığı ortaya çıktı.

İHA

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön