Kongre çıkmazı!

Galatasaray'da kongre kulisleri, taktikleri her gün yeni bir çalkantıya gebe duruma geldi. Başkan adaylarının çokluğu ve başkan Özhan Canaydın'ın henüz ne yapacağına tam karar verememesi Galatasaray'ın kongre kulislerinde akıl almaz sürprizlere neden olmaya devam ediyor. Bir gün önce Fatih Altaylı ile birlikte eski başkanlardan Faruk Süren ile görüşen ve Süren'e aday olmasını teklif eden Özhan Canaydın, yine kritik ve çok tartışılacak bir hamle daha yaptı.
CANAYDIN-ÖZTÜRK BAŞBAŞA Başkan adaylarından Adnan Öztürk'ü seçim ofisinde ziyaret eden Canaydın, Adnan Öztürk'e seçime girmeyeceğini bir kez daha kesin bir dille ifade edip, ilginç bir teklifte bulundu.
Adnan Öztürk'ün tam 5 defa Özhan Canaydın'a, "Seçime girecek misiniz başkanım. Eğer girecekseniz ben de size desteğe varım, hatta listenize girerim dediği" öğrenildi. Ancak Özhan Canaydın'ın, Öztürk'ün ısrarlı sorularına kesin bir dille girmeyeceğini tekrarladıktan sonra şu cevabı verdiği ortaya çıktı: "Ben seçime girmiyorum. Senden Adnan Polat'ın listesine girmeni istiyorum. Polat'ın listesinde 2. başkan ol, ben de sizi destekleyeceğim."
Ancak başkan Canaydın'ın bu teklifi karşısında şaşıran Adnan Öztürk, Polat'ın ilstesine kesin olarak girmeyeceğini belirtti ve başkanın teklifini geri çevirdi. Bu noktada görüşmede derin bir sessizlik ve şok yaşandı. Sonrasında ise Özhan Canaydın, Adnan Öztürk'e eski başkanlardan Alp Yalman'ın konsensüs çalışmaları için Caddebostan Büyük Kulüp'te vereceği yemeğe gitmesini istedi. Ancak Adnan Öztürk'ün, Alp Yalman'ın davetine karşılık vermek için pek istekli olmadığı ve konsensüs görüşmelerinin bir sonuç vermeyeceği görüşünde olduğu ileri sürüldü.
SELAHATTİN BEYAZIT YENİ BİR İSİM ORTAYA ATABİLİR Başkan Özhan Canaydın'ın Adnan Öztürk ile yaptığı görüşmede, Polat ile birleşmemesi halinde yine eski başkanlardan Selahattin Beyazıt'ın başını çektiği bir grubun yeni bir başkan adayını ortaya atacağı ve yeni bir kaosun doğacağı ileri sürüldü.
HEP BERABER POLAT'IN LİSTESİNE GİRİN Özhan Canaydın - Adnan Öztürk görüşmesinin finalinde Öztürk'ün bir başka başkan adayı Taner Aşkın'ı aradığı ve başkan Canaydın ile Taner Aşkın'ı telefon ile görüştürdüğü belirlendi. Başkan Canaydın, Taner Aşkın'a, Öztürk'e yaptığı teklifi tekrarladı ve birlikte Adnan Polat'ın listesine girmelerini teklif etti. Bu görüşme üzerine tarafların, birbirlerine 12 saat süre vererek, yeniden bu konuda görüşmek üzere ayrıldıkları öğrenildi. Tüm bu gelişmelerden sonra Adnan Öztürk'ün Cuma günü yapılacak renk çekimine gideceği de kesinlik kazandı.