HABER

Kongreden DTP'nin çekilmesine destek

Demokratik Toplum Kongresi'nin sonuç bildirgesine ek olarak alınan kararda, kapatılan DTP'nin parlamentodan çekilmesi kararının desteklendiği belirtildi.

DİYARBAKIR (A.A) -

Demokratik Toplum Kongresi Sözcüsü Hatip Dicle yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da 12-13 Aralık 2009'da toplanan Demokratik Toplum Kongresi'nin açıkladığı sonuç bildirgesine ek kararlar aldığını belirtti.

Dicle açıklamasında, 700'ü aşkın delege ile toplanan kongre olarak aldıkları ek kararlara ilişkin şu ifadelere yer verdi:

''Demokratik Toplum Kongresi, Anayasa Mahkemesi'nce DTP'nin kapatılması yönündeki kararına ilişkin, TBMM Meclis Grubu'nun parlamentodan çekilmesi kararını destekler. Mecliste grubu bulunan partilere üye milletvekillerini ve siyasetçileri partilerinden istifa etmeye ve kendi farklılıklarını koruyarak Demokratik Toplum Kongresi'ne katılmaya çağırır. Kontrol edilemez bir aşamaya gelmiş bulunan köy korucularına silah bırakma çağrısını yineler.

Kongremiz eş başkanlık sistemine geçmiştir. Yüksel Genç ve Hatip Dicle'yi Demokratik Toplum Kongresi eşbaşkanlığına seçmiştir.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön