HABER

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan meşaleli sema gösterisine tepki: Yasal işlem başlatacağız

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir düğünde semazenin eteklerine ve kollarına meşale ve ışıklandırılmalar takılarak yapılan sema gösterisine Twitter hesabından tepki gösterdi. Altay, "Sosyal mecralarda paylaşılan semazen kıyafeti ile yapılan gösteri hakkında yasal işlem başlatacağız. Bu edepsizliği kınıyorum, konunun takipçisi olacağız" dedi.

Henüz nerede gerçekleştirildiği belirlenemeyen düğünde, bir semazenin eteklerine ve kollarına meşale ve ışıklandırılmalar takılarak yapılan sema gösterisinin videosu sosyal medyada tepki topladı.

BELEDİYE BAŞKANI ALTAY TEPKİ GÖSTERDİ

Semazenin gösterisiyle ilgili Twitter hesabından bir açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sosyal mecralarda paylaşılan semazen kıyafeti ile yapılan gösteri hakkında yasal işlem başlatacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın belirlediği şartlara aykırı olarak, aslına uygun olmayan sema töreni ve gösteri yapılamaz. Bu edepsizliği kınıyorum, konunun takipçisi olacağız.” dedi.

a2606376700426829804063f8e72a4e8

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Neden edepsizlik olsun? Neyi çağrıştırdı da edepsizlik oldu, Semazen uçaktan paraşütle atlasaydı nasıl yorum yapacaktınız, elinde zeytin dalı ile dönseydi nasıl yorum yapacaktınız, kendi sabit dursa zemin dönse veya buna benzer yüzlercesi. Semazenin dönüşünün telif haklarını mı satın aldınız da dava açıyorsunuz.
Aynen kardeşim, adamlar dönen semazenin patentini almışlar. Ülkede açlık, işsizlik yolsuzluk diz boyu uğraştıları şeye bak
Başkan halka oynuyor.
Görgüsüzlük ne zor iş.
Geri Dön